Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic przesadził z cenami wirtualnych zestawów LEGO Fortnite. Za takie pieniądze można kupić grę

Chętny na burgerownię? Lepiej sięgaj do portfela.

LEGO Fortnite zbierało do tej pory niemal same pozytywne opinie, ale teraz nastawienie społeczności do alternatywnego trybu gry Epic Games nieco się zmieniło. Wszystko przez absurdalnie drogie zestawy klocków, które można postawić w swoich wirtualnych światach.

8 marca tryb LEGO otrzymał sporą aktualizację, której częścią było wprowadzenie tzw. zestawów LEGO do sklepu wewnętrznego gry. Ich ceny wymagają od zainteresowanych głębokiego sięgnięcia do portfela. Oto przykład:

  • Zestaw Durr Burgerownia kosztuje 2000 V-dolców
  • Wymaga to albo kupienia dwóch paczek 1000 V-dolców za 37 zł (łącznie 74 zł), albo jednej paczki 2800 V-dolców za 95 zł

Inne zestawy są nieco tańsze, choć wciąż bardzo drogie. Najekonomiczniejsza opcja, szałas nabrzeżny, to wydatek 1200 V-dolców.

Aby jednak mieć pełny kontekst, kilka słów wyjaśnienia: rozgrywka w LEGO Fortnite jest możliwa bez wydawania pieniędzy, a gracze mają dostęp do podstawowych zestawów i wszystkich wymaganych do rozwoju osady mechanik. Kupno zestawów LEGO ze sklepu dodaje te budowle do kolekcji gracza i pozwala je składać klocek po klocku w wirtualnych światach - w nieograniczonej liczbie.

Mimo opcjonalnego charakteru zestawów, trudno nie postrzegać zaproponowanych przez Epic cen jako wysokich. Gracze na Reddicie nie kryją rozgoryczenia i nawołują do wstrzymania się z kupnem:

  • Czekałem i czekałem na prawdziwe zestawy LEGO Fortnite. Minął sezon i czekałem dalej. A potem, jakby chcieli posypać rany solą, wypuszczają te nieudolne, bezduszne, cyfrowe zestawy za 25 dolarów” - Slyme-wizard
  • Te ceny są absurdalne” - A_Pyroshark
  • Rany, Epic, jesteście do bani. Niezły sposób na zniszczenie trybu” - Popular_Mixture_1367
  • Szczerze mówiąc to jest najgorszy sposób, by wydać V-dolce” - Tereyagiz
  • Wyraźcie swoje niezadowolenie z Epic, zamykając swoje portfele. Nie kupujcie żadnego z zestawów, dopóki nie dadzą nam satysfakcjonującej zawartości, a gra nie będzie stabilna (...). Lepiej wydać te pieniądze na nową grę” - KevinStoley

Gracze wyśmiewają też „promocje” w sklepie. Skąd wzięła się przecena Durr Burgerowni z rzekomych 2400 na 2000 V-dolców, skoro po raz pierwszy zawitała w wirtualnym sklepie Fortnite właśnie z ceną 2000 monet?

Ta historia ma jednak pewien pozytywny wątek. Okazuje się, że gracze mogą dokończyć budowle zestawów, których nie kupili. Przykładowo nabywca wspomnianej Durr Burgerowni może zawitać na naszą wyspę, napocząć budowlę choćby jednym klockiem, a potem nawet jeśli wyjdzie z naszego świata, budowla będzie możliwa do ukończenia. Niektórzy oferują nawet pomoc i położenie fundamentów płatnych budowli u chętnych graczy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

LEGO Fortnite

Android, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze