Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wstęp do Alan Wake 2 można ograć za darmo... w Fortnite

Podsumowanie wydarzeń z „jedynki”.

Choć deweloperzy z Remedy Entertainment zapewniali, że w Alan Wake 2 odnajdą się gracze niezaznajomieni z poprzednią częścią, szybkie podsumowanie wydarzeń z „jedynki” raczej nie zaszkodzi - zwłaszcza gdy opcja dostępna jest za darmo poprzez specjalny tryb gry w Fortnite.

Gracze, którzy nie mają ochoty na czytanie lub odsłuchiwanie streszczeń fabuły, mogą zapoznać się z projektem Alan Wake: Flashback, opracowanym we współpracy Epic Games i Remedy Entertainment. Dostęp do specjalnego trybu uzyskamy po wpisaniu kodu 3426-5561-3374 w zakładce Kodu wyspy.

Poprawne przejście procesu powinno przenieść nas do unikalnej lokacji, w której po kolei poznawać będziemy wydarzenia z „jedynki”. Jak widać na opublikowanej zapowiedzi, gracz zostanie oprowadzony po najważniejszych lokacjach, w których zobaczy przeszłość tytułowego pisarza. Twórcy postarali się oczywiście o jak najwierniejsze odwzorowanie horrowego klimatu, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się wrażeń przypominających ogrywanie oryginału.

Pomysłowa akcja jest częścią większej współpracy, która zakończy się 2 listopada. W Fortnite trwa aktualnie wydarzenie „Koszmarów Czar 2023”, w ramach którego gracza mogą zakupić m.in. skina Alana Wake'a. Oczywiście nie zabrakło również nowej broni - strzelby na kołki - oraz szeregu przedmiotów kosmetycznych do zdobycia. Do strzelanki w końcu powróciły też cukierki.

Na koniec przypomnijmy, że Alan Wake 2 to survival horror, który zadebiutuje 27 października na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Fabuła sequela zakłada, że pisarz jest uwięziony w koszmarze, a w tle toczy się sprawa rytualnych morderstw, popełnianych w miasteczku Bright Falls. Tym razem zagramy nie tylko jako tytułowy bohater, ale też jako agentka FBI, Saga Anderson. Wedle zapowiedzi, podział opowieści z obu perspektyw ma być raczej wyrównany

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Alan Wake 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Fortnite

Android, iOS, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze