Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - początek: co robić krok po kroku

Pierwsze dni w grze, kolejność budowy, zajmowanie wiosek.

Dune: Spice Wars jest grą trudną - na twój sukces wpłynie nie tylko znajomość podstawowych mechanik, ale też tak błahe wydawałoby się rzeczy, jak kolejność rozbudowy. Z tej strony dowiesz się co robić, krok po kroku, od rozpoczęcia gry, by dobrze przygotować się na wyzwania czekające w rozgrywce.Szkolenie jednostek i zajęcie pierwszej wioski

Gdy tylko rozpoczniesz grę, rozpocznij produkcję nowego ornitoptera, klikając na ikonkę plusa (1). Wyszkól także dwa oddziały - kliknij na ikonkę plusa (2) i rozpocznij produkcję dwóch dowolnych oddziałów wojskowych, choć najlepiej by był to strzelec i coś walczące w zwarciu.

Zaznacz ornitoptera (3), którego posiadasz od początku i wykorzystaj go do odkrycia okolicznych terenów. Jeśli nie wiesz jak to robić, zajrzyj na stronę ornitopter: budowa, eksploracja mapy gdzie wyjaśniamy ten proces.

Twoim celem jest wioska, na terenie której jest pole przyprawy (4). Gdy takie znajdziesz, wyślij tam wyszkolenie wcześniej jednostki, by wybić obronę. Gdy walka dobiegnie końca, przejmij kontrolę (5) nad wioską.


Stawianie budynków - budowa Rafinerii

Gdy ta stanie się twoja, zleć od razu badanie naukowe, klikając na ikonkę (6) przy prawej krawędzi ekranu. Wybór badania to kwestia indywidualna - dobrze jednak na początku sprawdzają się badania z prawego górnego rogu (zielone), które wspomagają gospodarkę. Zamknij okno badań, wybierz wioskę i wybuduj tam Rafinerię (7).

Poczekaj, aż budynek zostanie ukończony, wybierz żniwiarkę (8) i wciśnij przycisk Rozmieść (9), by rozpoczęła ona zbiór. Warto też aktywować opcję automatycznego wycofania (10) - gdy pojawi się czerw, żniwiarka wróci do rafinerii. Nie zapomnij jej jednak potem znów rozmieścić!


Pozyskanie przyprawy i opłata podatku

Gdy tylko rozpocznie się zbiór, ustaw odpowiednio suwak (11) widoczny w lewym górnym rogu ekranu, by rozpocząć magazynowanie przyprawy (12). Twoim celem jest zebranie jej odpowiedniej ilości, by zapłacić podatek imperialny. Wartość podatku (13) sprawdzisz obok wskaźnika zapasu.

Gdy uzbierasz odpowiednią ilość, możesz przesunąć suwak na sam dół, by sprzedawać przyprawę - w ten sposób zyskasz sporo solari, które wykorzystasz do dalszego szkolenia oddziałów.


Dalsza rozgrywka

Po wybudowaniu Rafinerii wróć do zajętej wioski i stwórz tam Fabrykę pletonu, by zwiększyć produkcję pletonu. Jeśli w regionie, w którym jest wioska, siła wiatru wynosi 4-6, ustaw tam także Pochłaniacz wiatru, by rozpocząć produkcję wody.

W międzyczasie wyślij oddziały do przejęcia wioski, na terenie której są Minerały (14). Surowiec ten sprawi, że ustawiona w wiosce Fabryka pletonu zwiększy produkcję tego surowca z 30 do 45 jednostek. Obok Fabryki pletonu wybuduj tam także Biuro rekrutacyjne - zwiększysz dzięki temu siłę roboczą.

Od tego momentu musisz po prostu sukcesywnie przejmować kolejne wioski, dobudowując także jednostki wojskowe. Warto w miarę szybko zainwestować w 4-5 oddziałów, by bez problemu podbijać kolejne tereny. Co kilka wiosek wybuduj także lądowisko - dzięki temu będziesz mógł szybko przerzucać wojska by odpierać ataki i tłumić bunty.

Po kilkunastu dniach rozgrywki rozpocznie się głosowanie w ramach Kolegium Landsraad. Jeśli nie wiesz jak działa ta mechanika, zachęcamy do sprawdzenia strony Kolegium Landsraad: wybory, jak głosować gdzie wyjaśniamy to zagadnienie.

Na koniec pamiętaj, by nie ignorować szpiegostwa. Za sprawą tej mechaniki możesz liczyć na mnóstwo korzyści - jak produkcja władzy. Możesz też wykorzystać liczne operacje, by osłabiać wrogów czy blokować ataki Fremenów próbujących odbić przejęte przez ciebie wioski.

Następnie: Dune Spice Wars - solari: waluta, jak zwiększyć przychód

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Read this next