Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - podatek imperialny: jak zapłacić

Danina dla imperatora.

W trakcie rozgrywki w Dune: Spice Wars z pewnością zauważysz wzmianki o podatku imperialnym, który musisz zapłacić - w przeciwnym wypadku będą kary. W jaki sposób to zrobić, co będziesz potrzebował i czy kara faktycznie jest dotkliwa - tego dowiesz się z niniejszej strony.

Podatek sprawdzisz w dowolnym momencie najeżdżając na ikonkę (1) przy górnej krawędzi ekranu. Znajdziesz tam informację o tym, ile przyprawy musisz wysłać (2), a także kiedy nastąpi rozliczenie (3).

By go zapłacić, nie musisz nic robić - potrzebujesz odpowiedniego zapasu (4) przyprawy. Jeśli wybudowałeś już Rafinerię i wysłałeś żniwiarkę na złoże przyprawy, ustaw odpowiednio suwak (5). Im wyżej będzie, tym większa ilość magazynowej (6) przyprawy - im niżej, tym więcej przyprawy bezpośrednio przehandlujesz by zyskać Solari.

Gdy upłynie czas, imperator odbierze odpowiednią ilość przyprawy (7). Jeśli będziesz jej miał wystarczająco dużo, zyskasz premię do pozycji w Landstraadzie (8). Z kolei jeśli miałeś jej za mało, stracisz nieco pozycji.

Wraz z przebiegiem rozgrywki podatek stopniowo rośnie. Także same kary za niewywiązanie się i nagrody za dostarczenie przyprawy ulegają zmianie - będą znacznie bardziej dotkliwe w dalszych etapach rozgrywki. Staraj się więc zawsze posiadać odpowiedni zapas przyprawy - a nadwyżkę przehandluj.

Następnie: Dune Spice Wars - czerw: jak wykryć i unikać

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - budynki: wznoszenie, zwiększenie limitu

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze