Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune: Spice Wars dostało tryb multiplayer. Mecze nawet dla 4 graczy

Są też inne nowości.

Zgodnie z zapowiedziami, strategia Dune: Spice Wars otrzymała darmową aktualizację wprowadzającą multiplayer na pustynie Arrakis.

Produkcja pozostaje dostępna w fazie Early Access na Steamie, a rozwój - między innymi właśnie o tryb wieloosobowy - zapowiadano już jakiś czas temu. Teraz obietnice zrealizowano, oferując potyczki „2 na 2” lub „każdy na każdego”, także maksymalnie dla czterech uczestników.

Liczba ma sens, ponieważ w ten sposób każdy gracz może pokierować inną z czterech dostępnych frakcji. Jeśli chcemy, wolne miejsca w meczach uzupełni sztuczna inteligencją o różnych poziomach trudności. Można też dostosować rozmiar mapy, zachowanie czerwi, warunki zwycięstwa i tak dalej.

Poza tym najnowsza aktualizacja przeprojektowała także wszystkie drzewka rozwoju, skupiając się między innymi na współpracy pomiędzy frakcjami - brzmi idealnie właśnie pod multiplayer. Są też atrakcje dla samotnych graczy: kolejne regiony, wydarzenia specjalne, budynki i tak dalej.

W przyszłości otrzymamy nową frakcję (jeszcze latem), a w późniejszym terminie kolejne aktualizacje, z portami kosmicznymi i zaawansowanymi jednostkami. W planach jest także rozwinięcie roli doradców, którzy będą mogli pojawić się na polu bitwy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze