Skip to main content

Dune Spice Wars - siła robocza: zwiększanie, do czego potrzebna

Jak zwiększyć siłę roboczą, biuro rekrutacyjne.

Siła robocza to jeden z zasobów w Dune: Spice Wars, który wykorzystywał będziesz w trakcie całej rozgrywki. Jest jednym z ważniejszych i jeśli nie zadbasz o jego odpowiedni zapas, to nie będziesz w stanie rekrutować kolejnych oddziałów i wznosić części budynków.

Jak wszystkie zasoby, siła robocza (1) widoczna jest przy górnej krawędzi ekranu. Domyślnie niewielka jej ilość (10) produkowana jest przez twoją bazę, więcej punktów zdobędziesz rozbudowując wioski.

Budynek, który generuje siłę roboczą, to Biuro rekrutacyjne (2). Każda tego typu konstrukcja zapewni ci 4 dodatkowe punkty siły roboczej. W dalszej rozgrywce możesz wykorzystać dystrykty bazy - jak Centrum rekrutacyjne (3) - by zapewnić sobie dodatkowe punkty siły roboczej.

Siła robocza wykorzystywana jest do szkolenia armii (jako koszt rekrutacji i koszt utrzymania) i milicji (tylko do rekrutacji - nie posiada ona kosztów utrzymania) i do obsługi niektórych pojazdów mechanicznych. Część z budynków - jak Lądowisko - także wymaga kilku punktów.

Z tego powodu warto wznosić Biuro rekrutacyjne w każdej wiosce. Pozwoli ci to na sprawną rozbudowę wiosek, jak i rekrutowanie większej ilości wojsk. Pamiętaj też, że zasób ten posiada limit - możesz maksymalnie posiadać 500 punktów. Wykorzystuj je więc by nie marnować przyrostu.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - ogniwo paliwowe: produkcja, do czego służy

Zobacz także