Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - siła wiatru: jak sprawdzić, na co wpływa

Najlepsze miejsca do budowy Oddzielacza wiatru.

Siła wiatru to termin, który niejednokrotnie przewinie się w czasie rozgrywki w Dune: Spice Wars. Na co wpływa ten parametr i jak go sprawdzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na niniejszej stronie.

Siła wiatru to parametr, który określa każdy fragment mapy w grze. Możesz go sprawdzić klikając na dowolny teren i spoglądając w lewy dolny róg ekranu. Znajdziesz tam dokładną wartość siły wiatru (1).

Wiatr - a właściwie jego siła - wpływa na dwie rzeczy. Pierwszą jest produkcja wody przez oddzielacze wiatru (2). Za każdy punkt siły wiatru produkują one 3 punkty wody. Jeśli ustawisz ten budynek w regionie, który ma wiatr o sile 4, oddzielacz wiatru wytworzy tam 12 punktów wody. Warto więc wznosić te budynki w regionach o sile wiatru 5-6, by zmaksymalizować produkcję.

Druga rzecz to wpływ na zaopatrzenie jednostek. Im wyższa siła wiatru, tym szybciej będzie ono opróżniane. Dla regionów o sile 10 (głęboka pustynia), zapasy jednostek wyczerpią się w kilkanaście sekund - dla regionu o sile 100 (Pustka) jednostki zginą niemal natychmiast.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - doradcy: których warto wybrać

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły