Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - postępy: jak prowadzić badania naukowe

Opracowywanie nowych technologii, jednostek i budynków.

Jak przystało na grę z gatunku 4X, Dune: Spice Wars oddaje do twojej dyspozycji dość złożone drzewko technologiczne, w ramach którego możesz zlecać badania, by odblokowywać nowe jednostki, budynki czy ulepszenia. Z tej strony dowiesz się jak działa ta mechanika.

By podejrzeć ekran badań kliknij na ikonkę (1) przy prawej krawędzi ekranu. Zwróć też uwagę nad kreskę (2) pod ikonką - jest to pasek postępu aktualnie prowadzonych badań. Pod nią z kolei widnieje cyfra (3) - to ilość punktów wiedzy, które aktualnie generujesz (wrócimy do tego za moment).

Po wejściu do okna badań (Postępy), wyświetli ci się kilkadziesiąt ikon, podzielonych kolorystycznie. Niebieskie to badania związane ze szpiegostwem, czerwone z militariami, zielone z ulepszeniami i eksploracją mapy, a pomarańczowe z budynkami.

Klikając na badanie, zlecisz jego opracowanie. Wtedy wyświetli się pod nim pasek postępu (4). Jeśli najedziesz na ikonkę badania kursorem to wyświetli się - prócz opisu danej technologii (5) - także liczba dni (6) potrzebna do opracowania.

To, jak długo będzie badana technologia, zależy oczywiście od jej zaawansowania - czyli tego, jak nisko w danej grupie jest położona. Proces da się rzecz jasna skrócić, zwiększając ilość punktów wiedzy, które generuje twoje imperium.

Dla przykładu, jeśli technologia potrzebuje 30 dni przy 5 punktach wiedzy, to przy 10 będzie to 15 dni. Badania technologiczne to absolutny priorytet, którego nie powinieneś ignorować. Nie ma co prawda sensu stawiać w każdej wiosce Ośrodków badawczych, które zwiększą napływ wiedzy, ale postaraj się od czasu do czasu to zrobić.

Warto jednak inwestować w inne rzeczy, które pozwolą ci zwiększyć ten zasób. Może to być wygrana w wyborach w Kolegium Landsraad, nawiązanie przyjacielskiej relacji z Siczą czy stworzenie odpowiedniego ulepszenia dla bazy.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - burza piaskowa: co robić, gdy się pojawi

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły