Skip to main content

Strategiczna „Diuna” trafi wkrótce do Game Passa

Melanż musi płynąć.

Twórcy Dune: Spice Wars ogłosili podczas imprezy Paris Games Week 2022, że ich strategia ukaże się już „wkrótce” w abonamencie Game Pass na PC.

Nie podano konkretnej daty, ale dodano, że produkcja wzbogaci subskrypcję jednocześnie z rozszerzeniem Sand & Air, wprowadzającym między innymi porty i statki kosmiczne oraz „inne zaawansowane jednostki”, a także kolejne budynki.

Dune: Spice Wars od Shiro Games ukazało się w kwietniu obecnego roku, a tytuł pozostaje dostępny w programie Early Access. W czerwcu wydano sporą aktualizację, wprowadzającą między innymi oczekiwany tryb multiplayer, z potyczkami „2 na 2” lub „każdy na każdego”, także maksymalnie dla czterech uczestników.

Później - we wrześniu - dodano kolejną frakcję, potężny ród Corrinów. Stronnictwo pozwala wydawać imperialne edykty. Jednocześnie przeprojektowano też ogólną ekonomię oraz system hegemonii, zapewniający bonusy.

Jak widać, tempo aktualizacji jest całkiem szybkie - zwłaszcza, jeśli przyjąć, że wspomniane Sand & Air debiutuje „wkrótce”, a więc zapewne jeszcze w listopadzie. Można też oczekiwać, że tytuł zbliża się do premiery pełnej wersji.

Zobacz także