Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - lądowisko, prom: jak szybko transportować wojska

Przerzucanie oddziałów w różne miejsca mapy.

Mapa w Dune: Spice Wars jest sporych rozmiarów - nawet jeśli na początku rozgrywki wybierzesz jej najmniejszy wariant. Z tego powodu, poruszanie się oddziałów do odległych, atakowanych wiosek potrafi zająć sporo czasu. Na szczęście można wykorzystać mechanikę zrzutów za sprawą promów.

By z tego skorzystać, zaznacz dowolny oddział wojskowy - bądź grupę jednostek. Na karcie jednostki znajdziesz ikonkę Prom (1). Kliknij na nią, by rozpocząć przerzut jednostek.

Znajdź teraz strefę (2), przy której wystarczy kliknąć, by oddziały za kilkanaście sekund zostały tam przetransportowane. Koszt w przypadku każdej jednostki to 20 Solari - za 10 jednostek zapłacisz wiec 200 sztuk tej waluty.

By nie było jednak zbyt łatwo, jednostki muszą znaleźć się w zasięgu Lądowiska (3), które możesz wybudować w dowolnej wiosce - znajduje się ono także domyślnie w bazie. Tylko wtedy będą mogły wsiąść do promów, które przetransportują je do nowego celu - ten także musi być w zasięgu Lądowiska.

Z tego też powodu warto wznosić wspomniane lądowiska co kilka wiosek, które uda ci się przejąć. Dzięki temu będziesz mógł w kilkanaście sekund przetransportować jednostki w pobliże budynku, a potem przerzucić je nawet na drugi koniec mapy, gdzie będzie potrzebna ich interwencja.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - sicze: wioski Fremenów, handel

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze