Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - wojsko: jak tworzyć armie, jednostki bojowe

Rekrutacja i utrzymanie oddziałów do walki.

W trakcie gry w Dune: Spice Wars nie obędzie się bez walk. Nawet jak pokojowo przejmował będziesz wioski, prędzej czy później czeka cię walka z innymi frakcjami. Do tego celu potrzebujesz jednostek wojskowych - z tej strony dowiesz się jak je szkolić.

Wszystkie twoje jednostki wojskowe widać cały czas przy prawej krawędzi ekranu - choć na początku rozgrywki nie masz żadnych oddziałów. By wyszkolić nowe oddziały kliknij na ikonce + (1), by otworzyć niewielkie okienko.

Tam znajdziesz listę dostępnych do wyszkolenia jednostek. Po najechaniu na dowolną wyświetli się jej opis (2), a także koszt rekrutacji (3). Co więcej, każdy oddział posiada swoje koszty utrzymania (4) - o te wartości zmniejszy się produkcja danych surowców. Po kliknięciu na jednostkę trafi ona do kolejki produkcji, a po kilkunastu sekundach oddział pojawi się przy twojej bazie i będziesz mógł nim sterować.

Jeśli chcesz odblokować nowe jednostki, musisz spełnić konkretne wymagania - na ogół jest to ukończenie odpowiedniego badania naukowego. Wyjątkiem jest Gwardia Landsraadu, którą możesz tworzyć tylko jeśli wygrasz jedną z rezolucji w głosowaniu.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - żniwiarka: jak stworzyć, zbieranie przyprawy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze