Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - wyzwalanie wiosek: co daje

Czy warto wyzwalać wioski zamiast ich podbijania.

W trakcie swoich podbojów w Dune: Spice Wars, natrafisz na wioski kontrolowane przez inne frakcje. Po przebiciu się przez ich obronę będziesz mógł wykorzystać kilka opcji - jedną z nich jest właśnie wyzwalanie. Co ona oferuje i czy warto z niej korzystać?

Gdy zaatakujesz wioskę i rozbijesz jej obronę, nad nią pojawią się trzy ikonki. Jedna z nich pozwoli ci wyzwolić wioskę (1). Gdy to klikniesz, a następnie poczekasz kilkadziesiąt sekund (z przynajmniej jedną twoją jednostką w okolicy), wróg utraci tę wioskę i na powrót stanie się ona neutralna.

Czy warto z tego korzystać? Jak najbardziej. Każda utracona przez przeciwnika wioska to dla niego cios - a jeśli odpowiednio wymierzysz swój atak, na przykład w wioskę produkującą wodę, możesz nawet załamać gospodarkę, doprowadzając do buntów i kolejnych wyzwoleń.

Pamiętaj - nie dasz rady przejąć wszystkich wiosek w krótkim czasie, gdyż wymaga to ogromnej ilości punktów władzy. Zamiast tego lepiej zmienić wioskę w neutralną, osłabiając przy tym wroga, a zająć ją dopiero później i rozbudować wedle własnego uznania.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - przyprawa: wymiana na solari, KHOAM

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze