Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - pleton: materiały budowlane, jak zdobyć

Surowiec potrzebny do wznoszenia konstrukcji.

Pleton jest jednym z surowców wykorzystywanych w Dune: Spice Wars. W grze służy jako materiał budowlany do wznoszenia wszelkich konstrukcji, rozbudowy wiosek o kolejne miejsca pod zabudowę czy do tworzenia dystryktów.

Domyślnie będziesz pozyskiwać niewielką ilość (20) pletonu ze swojej bazy. By zyskać większe ilości surowca, musisz zajmować wioski i tworzyć tam Fabryki Pletonu (1). Każdy tego typu budynek domyślnie zwiększy ilość pozyskiwanego surowca o 30.

Co więcej, jeśli na terenie wioski znajdziesz minerały (2), ustawiona tam Fabryka Pletonu zwiększy produkcję do 45 jednostek. Budynki te warto wznosić w każdej wiosce, niezależnie od tego, czy znajdują się tam wspomniane minerały.

Miej na uwadze fakt, że wszystkie pozostałe budynki potrzebują określonej ilości pletonu do funkcjonowania. Musisz więc regularnie rozbudowywać i stawiać kolejne Fabryki Pletonu. Możesz też wykorzystać Centrum Naprawcze, które o 30% zmniejszy koszty w tym surowcu wszystkich budynków w okolicy.

Następnie: Dune Spice Wars - woda: skutki niedoborów, generowanie

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - przyprawa:zdobywanie, do czego służy

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły