Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - żniwiarka: jak stworzyć, zbieranie przyprawy

Rozpoczęcie łańcucha produkcyjnego melanżu.

Przyprawa jest jednym z ważniejszych surowców w Dune: Spice Wars. Do jej wydobycia potrzebujesz jednak żniwiarek i rafinerii. Z tej strony dowiesz się jak je stworzyć i szybko rozpocząć zbiory.

By w ogóle myśleć o stworzeniu żniwiarki, potrzebujesz wpierw opanować region, w którym jest pole przyprawy (1). Po prostu przejmij wioskę, w obrębie której znajduje się ten surowiec.

Potem wybierz z dostępnych budynków Rafinerię (2) i ją wybuduj. Warto przy tym stawiać ten budynek możliwie blisko przyprawy - skróci się czas potrzebny na dotarcie żniwiarki na pole.

Po wybudowaniu Rafinerii, żniwiarka (3) pojawi się zaraz obok niej - nie musisz samodzielnie tworzyć tej jednostki. Co więcej, gdy ulegnie zniszczeniu przez czerwa, po kilkudziesięciu sekundach na jej miejscu pojawi się nowa.

By rozpocząć zbiór musisz wybrać żniwiarkę i wcisnąć przycisk Rozmieść (4). Zostanie ona wtedy przetransportowana na pole przyprawy. Warto zaznaczyć dodatkowo opcję automatyczne wycofanie (5) - gdy pojawi się czerw, żniwiarka zostanie automatycznie ewakuowana do rafinerii, bez twojej ingerencji. Pamiętaj jednak, by potem na nowo ją rozmieścić.

Wydajność żniwiarki możesz zwiększyć dodając jej załogę (6). Będzie cię to kosztowało 50 siły roboczej, jednak jej wydajność zwiększy się mniej więcej o 50%.

Możesz dodatkowo wykorzystać badania naukowe, by zwiększyć ilość dostępnej załogi, a także odblokować nowy budynek, Silos przyprawy - wzniesiony w wiosce, w której jest Rafineria, zwiększy jej produkcję o 20%.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - punkty wpływów: jak zdobywać, limit

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze