Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - Kolegium Landsraad: wybory, jak głosować

Kiedy warto brać udział w głosowaniu i co wybierać.

Kolegium Landsraad to jedna z ciekawszych mechanik rozgrywki w Dune: Spice Wars. Za jej sprawą możesz oddawać głosy by zyskać specjalne bonusy lub uniknąć kar - bądź ściągać efekty ze swojego imperium i twoich przeciwników. Z tej strony dowiesz się jak działa ten system.

Kolegium Landsraad odbywa się co kilkadziesiąt dni. Możesz to sprawdzić najeżdżając na ikonkę bramy (1) przy prawej krawędzi ekranu. Tam tez znajdziesz informacje, ile dni pozostało do kolejnego głosowania.

Gdy to nastąpi, u góry ekranu pojawi się stosowna ikonka (2), na którą możesz kliknąć - możesz też oczywiście wykorzystać wspomnianą ikonę bramy, by otworzyć to samo okno.

W nim znajdziesz trzy rezolucje (3), spośród których możesz wybierać. Głos oddasz wybierając jego typ (4) - odrzucenie lub przyjęcie - i określając ilość głosów (5) które chcesz wykorzystać.

To, ile głosów posiadasz, zależy od twojej pozycji w grze. Im idzie ci lepiej, tym głosów więcej (6). Dodatkowo, jako głosów możesz wykorzystać także punkty wpływów (7) - dzięki temu możesz mieć duży wpływ na głosowanie, nawet jeśli twoje imperium aktualnie nie dominuje.

Po kilku dniach zostaną ogłoszone wyniki głosowania. Możesz wtedy najechać na frakcję, która wygrała (8), by dowiedzieć się ile głosów oddały poszczególne strony konfliktu.

Zawsze warto brać udział w głosowaniach. Możesz w trakcie ich uzyskać potężne efekty - jak zwiększenie produkcji władzy czy dodatkowych agentów - nałożyć na wrogów dotkliwe kary bądź też wykorzystać swoje wpływy do zdjęcia premii z wroga lub kary z własnego imperium.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - siła robocza: zwiększanie, do czego służy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze