Skip to main content

Dune Spice Wars - ornitopter: budowa, eksploracja mapy

Jednostka do odkrywania mapy i ukrytych skarbów.

Podczas każdej rozgrywki w Dune: Spice Wars mapy będą początkowo zakryte. Do ich zbadania możesz wykorzystać ornitoptery, specjalne jednostki zwiadowcze. Z tej strony dowiesz się jak i kiedy je tworzyć i w jaki sposób wykorzystać do zwiadu.

Każdy mecz rozpoczniesz z jednym ornitopterem - jego ikonka (1) widoczna jest przy prawej krawędzi ekranu. Kliknij na nią, by wywołać ekran jednostki. Możesz tutaj także stworzyć nowe jednostki klikając w ikonkę plusa (2).

Tutaj znajdziesz przycisk automatycznego zwiadu (3). Jeśli włączysz tę opcję, helikopter będzie sam przemieszczał się do nieodkrytych terenów i je badał. Możesz też po prostu kliknąć prawym przyciskiem na miejsce, do którego chcesz by się udał - ale wtedy musisz pilnować, by wydawać kolejne rozkazy.

Gdy dotrze na nowe miejsce, zacznie badań miejsca z ikonką znaku zapytania (4). Po kilkunastu sekundach obiekt ten zmieni się w ruiny, wrak statku bądź wioskę, z którą będziesz mógł dalej wchodzić w interakcję. Sam ornitopter przyda ci się także do badania ruin (5). Wyślij go tam, poczekaj aż skończy pracę i odbierz nagrodę.

W trakcie rozgrywki staraj się regularnie powiększać flotę zwiadowców, by móc sprawnie odkrywać mapę. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut 2 sztuki świetnie się sprawdzą, ale potem warto stworzyć kolejne, gdyż mapa w grze jest sporych rozmiarów.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - tryb wieloosobowy: czy jest multiplayer

Zobacz także