Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bungie usunęło krytykowany Pakiet Startowy dla Destiny 2

Mało przydatny i za drogi.

Zaledwie jeden dzień wytrzymał na rynku Pakiet Startowy dla Destiny 2. To DLC za 64 złote miało pomóc nowym graczom w rozpoczęciu przygody, lecz było szeroko krytykowane, nie tylko za cenę, ale i za mało przemyślaną zawartość.

Sprawę opisywaliśmy wczoraj. Pakiet zawierał „turbodoładowany arsenał dla Strażników”, składający się między innymi z trzech egzotycznych broni. Do tego zestaw skinów na pojazdy i skromny pakiet surowców, które przydałyby się zapewne w znacznie późniejszej części przygody.

Na Bungie błyskawicznie wylała się fala krytyki. Narzekano na mało ciekawe treści, aspekt Pay to Win z przewagą dla kupujących, wysoką cenę, mało przydatne surowce, brzydkie skiny i wszystko inne, co tylko przyszło do głowy. Studio zdecydowało się więc usunąć DLC niemal tak szybko, jak się pojawiło.

Tak wyglądał Pakiet Startowy

„Cześć wszystkim, wczoraj odpaliliśmy Season of the Wish i przyglądaliśmy się rozmowom na temat tego, co przypadło wam do gustu, a co mniej” - napisano w oświadczeniu. „Zaczynamy od Pakietu Startowego, który nie jest czymś, co spotkało się z dużą dozą radości”.

„Widzieliśmy wasze zastrzeżenia i zgadzamy się, że początkujący gracze Destiny 2 powinni zacząć od nieco innych aktywności zanim zagłębią się w pogoń za egzotyczną bronią, przedmiotami kosmetycznymi i materiałami do ulepszeń” - dodano, podkreślając jeden z głównych punktów krytyki, czuli fakt, że pakiet startowy nie był wcale przeznaczony dla startujących.

Wszystko to tylko kolejny problem na wizerunku sieciowej strzelanki, która w ostatnim okresie traci graczy. Premiera wspomnianego Season of the Wish znacznie poprawiła sytuację, lecz na ostateczne oceny i porównanie z poprzednimi sezonami przyjdzie czas po weekendzie, który zazwyczaj przyciąga największe rzesze użytkowników.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Destiny 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze