Sekiro - Boskie konfetti: jak zdobyć, gdzie szukać, miejsca i lokacje

Metody zdobycia Boskiego konfetti. Gdzie farmić Boskie konfetti.

Biskie konfetti to bardzo istotny przedmiot w kontekście walk z niektórymi bossami. Dzięki niemu będziesz w stanie zadać obrażenia potężnemu przeciwnikowi, który jest niewrażliwy na zwykłe ataki kataną.

Miejsca, w których znajdziesz Boskie konfetti, są porozrzucane po całym świecie Sekiro. Ale można ten przedmiot zdobyć także w inny sposób. Czasami, w niektórych lokacjach, wypada on z wrogów. Na tej stronie wskazujemy kilka miejsc, w których uzyskamy Boskie konfetti.

Na tej stronie dowiesz się:

Podstawowe informacje o Boskim konfetti

Boskie konfetti to przedmiot jednorazowego użytku, dzięki któremu zadasz obrażenia bossom niewrażliwym na zwykłe ataki kataną. W grze odnajdziesz kilku potężnych przeciwników, których pokonasz wykorzystując Boskie konfetti:

Kiedy użyjesz Boskiego konfetti, na broni Sekiro pojawi się purpurowa poświata, umożliwiająca atakowanie wrogów przypominających duchy. Dodatkowo, jeśli wykonasz wiele trafień, gdy konfetti jest aktywne, wszelkie efekty specjalne, które posiada rywal, zostaną rozwiane. Innymi słowy: gdy konfetti jest aktywne, bądź agresywny i wykonaj jak najwięcej uderzeń.

sekiro_divine_confetti_ashina_outskirts_3

Istnieje wiele stałych miejsc, w których można odnaleźć Boskie konfetti. Poniżej wskazaliśmy kilka lokacji ze wczesnych etapów gry, w których znajduje się wspomniany przedmiot. Co więcej, w dalszej części, przedstawiamy metodę uzyskiwania Boskiego konfetti, polegającą na zbieraniu cennego zasobu, który wypada z wrogów, gdy pozbawisz ich życia.

Gdy dotrzesz do późniejszego etapu gry, w którym pokonasz (prawdziwą) Zdeprawowaną Mniszkę w Źródlanym Pałacu, będziesz mógł zakupić Boskie Konfetti za 300 senów - od Handlarza wiedzą Fujioki w Zaniedbanej Świątyni i Handlarza Anayamy w Podzamczu Ashiny.

Metody zdobycia Boskiego konfetti. Jak i gdzie farmić Boskie konfetti

W grze znajduje się obszar, w którym można farmić, czyli zdobywać wielokrotnie, Boskie konfetti. Znajduje się on w Zamku w Ashinie, w lokacji: Sień w górnej wieży. Z zabijanych przeciwników - ubranych w niebieskie kimono - co jakiś czas wypada losowy przedmiot, w tym Boskie konfetti. Nie ma reguły, kiedy oczekiwany przedmiot wypadnie, dlatego zanim go zdobędziesz, musisz kilkukrotnie zabić tych samych wrogów, licząc, że w końcu trafisz na upragniony zasób.

sekiro_divine_confetti_ashina_castle_1
sekiro_divine_confetti_ashina_castle_2

Wejdź po schodach i zabij po cichu pierwszego przeciwnika. W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz dwóch oponentów w niebieskim kimono oraz staruszkę (nie wypadnie z niej Boskie konfetti). Postaraj się wszystkich rywali zabijać po cichu, aby nie wywoływać alarmu i tym samym nie narażać się na niebezpieczeństwo.

sekiro_divine_confetti_ashina_castle_3
sekiro_divine_confetti_ashina_castle_4

Możesz przemierzyć dalszą część lokacji i zabić pozostałych przeciwników w niebieskim kimono, ale lepszym rozwiązaniem będzie powrót do posażku rzeźbiarza: Sień w górnej wieży. Po odpoczynku, wrogowie zresetują się, co sprawi, że od nowa możesz przejść wcześniej opisaną ścieżkę.

sekiro_divine_confetti_ashina_castle_5
sekiro_divine_confetti_ashina_castle_6

Całą czynność należy powtarzać, dopóki z przeciwników nie wypadnie Boskie konfetti.

Lokacje z wczesnych etapów gry, w których znajduje się Boskie konfetti

Oto lokacje z wcześniejszych etapów gry, w których zdobędziesz Boskie konfetti:

Boskie konfetti w Podzamczu Ashiny

Pomiędzy posążkiem rzeźbiarza Mur podzamcza - schody a Dolina pod mostem, za bramą, zobaczysz kilka posągów zebranych wokół świecącego się przedmiotu. Podnieś go, a otrzymasz Boskie konfetti.

sekiro_divine_confetti_ashina_outskirts_1
sekiro_divine_confetti_ashina_outskirts_2

Boskie konfetti w Posiadłości rodu Hirata

W lokacjach za posążkiem rzeźbiarza: Główna sala można odnaleźć trzy sztuki Boskiego konfetti.

Pierwsze Boskie konfetti znajdziesz wewnątrz budynku, który znajduje się naprzeciwko stawu, za którym stoczysz walkę z Juzou Pijakiem.

sekiro_divine_confetti_hirata_estate_2
sekiro_divine_confetti_hirata_estate_3
sekiro_divine_confetti_hirata_estate_4

Kolejne dwa Boskie konfetti znajdują w komnatach za areną walki, gdzie walczyłeś z Juzou Pijakiem. W związku z tym należy najpierw pokonać tego przeciwnika i wejść do pomieszczeń znajdujących się w Sali audiencyjnej.

sekiro_divine_confetti_hirata_estate_5
sekiro_divine_confetti_hirata_estate_6

Przed posążkiem i przed płaczącą kobietą mieści się ukryta komnata. Odszukaj ścianę, na której wisi obraz prezentujący ptaka i część drzewa (wskazaliśmy tę ścianę na poniższym obrazie), i przylgnij do niej, aby znaleźć się po drugiej stronie.

sekiro_divine_confetti_hirata_estate_7
sekiro_divine_confetti_hirata_estate_8

W ukrytej komnacie znajduje się kilka cennych przedmiotów, w tym Koralik modlitewny leżący w skrzyni. Za regałami z książkami odnajdziesz dwa Boskie konfetti.

sekiro_divine_confetti_hirata_estate_9
sekiro_divine_confetti_hirata_estate_10

W ten sposób zdobędziesz łącznie trzy sztuki Boskiego konfetti.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami