Cyrenajka (na mapie ogólnej widoczny jako Kyrenaika) to średniej wielkości region położony na północno-zachodnich krańcach Egiptu. Od południa graniczy z Górami Zielonymi, a od północy już z morzem. Początkowo lokacja może wydawać się całkiem spora, jednak szybko zauważysz, że nie oferuje aż tak wielu aktywności, jak pozostałe miejsca.

Cyrenajka - papirusy, obozy wojskowe, skarby, szybka podróż

Poniżej znajduje się mapa Cyrenajki. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

204
Mapa Cyrenajki (Kyrenaika) w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W tym regionie nie znajduje się żadne miejsce związane z zadaniem ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś jednak ciekawy ich rozwiązań, możesz od razu przejść na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Znajdziesz tu za to aż trzy papirusy. Zachęcamy do zapoznania się z tą stroną, gdyż rozwiązywanie zagadek typu to przyjemna odskocznia od pozostałej zawartości gry, a także gwarancja zdobycia unikatowych i legendarnych broni. W tej lokacji znajdziesz trzy papirusy: Zbytni pośpiech, Podziemne prądy i Żywy lub martwy.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników, zwłaszcza w forcie, czyli ogromnym obozie wojskowym. Spróbuj zdobyć wszystkie skarby już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy. W tej lokacji możesz odwiedzić także arenę gladiatorów.

Oprócz skarbów warto także eksplorować grobowce. W przypadku Cyrenajki nie uświadczysz niestety żadnego z nich. Warto jednak podróżować po wirtualnym Egipcie w ich poszukiwaniu.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku w miejscach, gdzie znajdują się skupiska ludzi. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Cyrenajka to niezbyt duża lokacja, która w dużej części stanowi przede wszystkim góry, na które nie sposób się wspiąć. Sugerujemy podróżowanie za pomocą wierzchowca lub eksplorację wybrzeża przy pomocy dowolnej łodzi.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały