Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1)

Gwiazdozbiory: ustawianie gwiazd, wszystkie rozwiązania.

Wielka mapa Egiptu proponuje graczowi mnóstwo aktywności pobocznych. Na pewno natknąłeś się już na papirusy i zagadki z nimi związanymi. Jeszcze w pierwszej lokacji, czyli regionie Siwa, zauważysz zapewne tajemnicze kamienne kręgi.

Pierwsza zagadka związana z ustawianiem gwiazd znajduje się w południowej części tej lokacji, na wydmach przy martwych drzewach i kamieniach. Sama łamigłówka nie jest trudna. Polega ona na dopasowaniu uzyskanego kształtu do danej konstelacji na niebie. Wystarczy przesuwać niebo, aby odnaleźć wymagany wzór.

W niektórych momentach możesz jednak nie zauważyć poprawnego ustawienia gwiazd. Musisz wówczas obrócić kształt i dopiero wtedy znaleźć rozwiązanie. Przesuwanie nieba nie powoduje geometrycznych zmian. Możesz to zrobić tylko z danym kształtem.

Poniżej przedstawiamy wszystkie rozwiązania zagadek związanych z kamiennymi kręgami i gwiazdozbiorami. Łącznie jest ich dwanaście.


Kamienny krąg Amona w Siwa

Lokalizację pierwszej łamigłówki związanej z ustawianiem gwiazd opisaliśmy we wstępie tej strony. Możesz także skorzystać z mapy Siwy, gdzie oznaczyliśmy ją dokładniej. Po wprowadzającej scenie musisz przesunąć podświetloną konstelację do takiego miejsca, które będzie pasować pod względem ustawienia gwiazd. Ustaw swój gwiazdozbiór tak, jak na poniższym obrazku, a następnie przesuń ją jeszcze delikatnie w lewo, aby dopasować kształt.

Ustawianie gwiazd w Siwie.

Kamienny krąg Boskiego Lwa w Iment Nome

Zagadkę odnajdziesz w Nomie Iment, w południowo-wschodnim krańcu regionu, na północ i delikatnie na wschód od punktu widokowego. Poszukiwany kształt znajdziesz, gdy przesuniesz ekran w prawo od startowej pozycji. Poznasz go po czerwonawej gwieździe w prawym górnym rogu. Ustaw gwiazdozbiór zgodnie z poniższym rysunkiem.

Zagadka kamiennego kręgu w Nomie Iment.

Kamienny krąg Selkit w Iment Nome

Kolejną zagadkę tego typu znajdziesz w tym samym regionie. Tym razem jednak musisz udać się na północno-zachodnie krańce Nomu Iment, gdzie pomiędzy wydmami odnajdziesz punkt startowy. Poszukiwane miejsce dopasowania gwiazd znajdziesz, gdy przesuniesz niebo w kierunku góry i w lewą stronę. Prawidłowe dopasowanie gwiazd znajdziesz na poniższym obrazku.

Drugie ustawienie gwiazd w Nomie Iment.

Kamienny krąg Ozyrysa w Depresji Kattara

Tym razem czeka nas podróż do Depresji Kattara, która nie posiada żadnych punktów widokowych. Wszelkie aktywności musimy więc odnajdywać tu sami. Zwróć uwagę na mapę, na której znajduje się napis „Qattara Depression” - kamienny krąg znajdziesz na wysokości pierwszej litery „A” w nazwie naniesionej na mapę.

Miejsce odnajdziesz niemal przy wejściu do niewielkiej oazy w zachodniej części mapy. Kształt gwiazd znajdziesz przesuwając widok nieco w lewo i do dołu, a następnie przekręcając swój gwiazdozbiór odrobinę w lewo, aby kształt przypominał człowieka z podniesionym ramieniem.

Gwiazdozbiór w Depresji Kattara.

Kamienny krąg w Faiyum

Tym razem udajemy się do kolejnej lokacji, gdzie czekają nas również dwie zagadki kamiennych kręgów. Pierwszą z nich znajdziesz we wschodnim krańcu regionu, tuż nad brzegiem jeziora. Gwiazdozbiór, który musisz odnaleźć, znajduje się nieco na prawo od punktu startowego. Swój kształt musisz również obrócić nieco w prawo, aby dopasowanie gwiazd zgadzało się.

Pierwszy kamienny krąg w Faiyum.


Kamienny krąg Toeris w Faiyum

Kolejny kamienny krąg znajdziesz w północno-zachodniej części jeziora położonego w Faiyum. Miejsce jest dość ciężkie do zauważenia, gdyż znajduje się niżej od poziomu drogi w wodzie. Swój kształt skieruj mocno do góry, a następnie w lewo. To tylko kilka gwiazd, więc kształt jest niewielki. Obróć go nieco w lewą stronę, aby pokrył się z gwiazdozbiorem na niebie.

Drugi kamienny krąg w Faiyum.

W ten sposób ustawiłeś połowę wszystkich konstelacji. Rozwiązania pozostałych zagadek związanych z ustawianiem gwiazd i kamiennymi kręgami znajdziesz tu już niebawem. Gdy przygotujemy stosowną stronę, w tym miejscu pojawi się odnośnik do niej.

O autorze
Komentarze