Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - walka, jak wygrywać

Ruchy w walce, informacje o wrogach i wykorzystanie otoczenia.

System walki w Assassin's Creed Origins został znacząco przebudowany w stosunku do poprzednich odsłon. Starcia z bardziej przypominają teraz systemy, jakie znamy z większości gier RPG, niż cierpliwe kontrowanie ciosów wroga. Na tej stronie sprawdzisz, jak odnaleźć się w nowej mechanice rozgrywki.


Na tej stronie:


Czynności podczas walki

Podczas walki bronią białą, mamy dostęp do pięciu ruchów: szybkiego ataku, silnego ataku, zasłonięcia się tarczą, uniku oraz ataku specjalnego.

Szybki atak to nasza podstawowa metoda ofensywy, pozwalająca zasypać wroga gradem błyskawicznych cięć. Silny atak zadaje więcej obrażeń, ale przeciwnik może go łatwo skontrować - należy używać go na przeciwnikach z tarczą, aby przełamać obronę.

Użycie tarczy uchroni Bayeka przed strzałami łuczników oraz ciosami zwykłych przeciwników. Staje się jednak nieskuteczna, gdy mierzymy się z silniejszymi wrogami, wyprowadzającymi potężne uderzenia. W takim wypadku należy stosować unik.

Po naładowaniu się paska adrenaliny (1) na dole ekranu możemy wcisnąć podaną kombinację klawiszy (2) i wyprowadzić atak specjalny.

Rodzaj wykonanego ciosu zależy od aktualnie dzierżonej broni.


Informacje o przeciwniku

Podczas walki, cały czas widzimy nad głową oponenta jego pasek zdrowia (3) oraz poziom doświadczenia (4). Dzięki temu drugiemu znacznikowi, możemy łatwo rozpoznać, jakie zagrożenie stanowi dla nas dany wojownik.

Kiedy walczymy z silnym przeciwnikiem - zadającym spore obrażenia - to jego broń podświetli się (5) w momencie, gdy zacznie wyprowadzać cios.

Daje to nam kilka sekund na wykonanie uniku i oddalenie się od wroga.


Wykorzystanie otoczenia

Podczas walki warto szybko zerknąć na nasze otoczenie i zobaczyć, czy jakieś elementy krajobrazu można wykorzystać na naszą korzyść. Jeśli widzimy w pobliżu konia lub wielbłąda (6), to możemy dosiąść zwierza, aby stratować wrogów lub oddalić się czasowo z miejsca potyczki.

Warto rozglądać się również za czerwonymi wazami (7). Wypełnione są łatwopalną substancją, a gdy rozbijemy je w pobliżu źródła ognia (ogniska, wyrzuconej pochodni), to czasowo podpalą całe otoczenie.

Innym sposobem jest wykorzystanie naszego orła. Po wykupieniu umiejętności Uparty Orzeł, możemy rozkazać Senu zaatakować wybranego wroga.

Następnie: Assassin's Creed Origins - łuk: rodzaje, zwiększanie obrażeń

Spis treści: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Origins - skradanie, pozostawanie w ukryciu

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze