Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolniony reżyser Assassin’s Creed odnalazł się w chińskim Tencent

Jako konsultant.

Ashraf Ismail, reżyser Assassin’s Creed 4: Black Flag, Origins oraz Valhalla, został zwolniony z Ubisoftu w połowie 2020 roku, w kontrowersyjnych okolicznościach. Teraz twórca „odnalazł się” w chińskim TiMi, należącym do Tencentu.

Konglomerat otworzył studio w Montrealu w lipcu 2021 roku, przejmując właśnie kilku weteranów Assassin’s Creed. Okazuje się, że w roli „konsultującego dyrektora kreatywnego” zaangażowano właśnie Ismaila, którzy otrzymuje tym samym spory kredyt zaufania.

Dlaczego? Mężczyzna odchodził z Ubisoftu w cieniu kontrowersji, po szeroko opisywanych w sieci informacjach na temat wewnętrznych problemów francuskiej korporacji. Reżyserowi zarzucano między innymi wykorzystywanie wysokiego stanowiska w kontaktach z kobietami i ukrywanie faktu, że jest żonaty.

„Podczas naszej współpracy Ash wykazywał bardzo profesjonalne podejście i stale pokazywał chęć uczenia się i rozwoju, zarówno jako członek zespołu, jak i indywidualna osoba” - zapewnił rzecznik studia TiMi w oświadczeniu dla serwisu Axios.

TiMi Studio Group to jedna a najważniejszych na świecie firm zajmujących się grami mobilnymi, odpowiedzialna między innymi za Honor of Kings (100 mln graczy dziennie), Arena of Valor, Call of Duty: Mobile (270 mln pobrań w rok) czy Pokémon Unite.

Read this next