Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - tkacz: jak zmienić ubranie, handel surowcami

Gdzie sprzedawać materiały rzemieślnicze i kupować przebrania.

Egipcjanie zawsze przykładali dużą uwagę do kwestii mody, ozdób i szlachetnych tkanin. Można to zauważyć niemal na każdym kroku, grając w najnowszą część serii Assassin's Creed. W Origins można odwiedzić tkaczkę, która pozwoli nam na handel.

Podobnie jak w przypadku stajni, gdzie można kupić lub sprzedać wierzchowca, tak i tutaj po rozpoczęciu rozmowy z prowadzącym warsztat tkacki, mamy tylko dwie możliwe opcje. Będzie to Kup i Sprzedaj. U tkacza - a raczej tkaczki - można nie tylko kupować gotowe ubrania, ale i handlować materiałami rzemieślniczymi.

Zaliczają się do nich następujące przedmioty: futro, żelazo, twarda skóra, brąz, drewno cedrowe oraz miękka skóra. Wszystkie z wymienionych rzeczy mogą służyć do tworzenia i ulepszania przedmiotów, ale możemy je także sprzedać właśnie w warsztacie tkackim. Możesz także przejść na ekran kupna, jeśli twoje obecne ubranie już ci się znudziło.

Kupowanie ubrań i strojów w Assassin's Creed Origins.

1. W tym miejscu możesz sprawdzić aktualny stan gotówki. Monety i złoto zdobywasz w całym świecie gry, przeczesując różne zakamarki, kosze i skrzynie, ale otrzymujesz je także za powodzenie w różnego rodzaju misjach i zadaniach. Nie ma znaczenia czy są to główne, czy też poboczne i dodatkowe. Nagrody za ich ukończenie bywają naprawdę różne.

2. W tym miejscu możesz zapoznać się listą strojów i przebrań, jakie znajdują się na stanie warsztatu tkackiego. Ikony z ubraniami potrafią mieć różne kolory, gdzie niebieskie tło oznaczać będzie przedmiot zwykły, a fioletowe unikatowy. Przy każdej z ikon znajduje się także cena za przedmiot. Jeśli jest czerwona, to znaczy, że aktualnie nie stać cię na wybrane ubranie.

3. Jeśli wybierzesz jakąś opcję z listy, o której pisaliśmy we wcześniejszym akapicie, w tym oknie pojawi ci się nieco większy obrazem z przedstawieniem ubrania czy stroju, a także jego skrócony opis. Zazwyczaj stanowi o pewnych ciekawostkach związanych z przebraniem. Nieco niżej od opisu znajduje się także raz jeszcze cena oraz przycisk, który trzeba wcisnąć, aby taki przedmiot zakupić.


Zobacz też:


Wybór innego rodzaju stroju czy przebrania w grze nie przynosi żadnych wymiernych korzyści. Jest to po prostu kwestia typowo estetyczna, więc jeśli ktoś posiada sporą ilość gotówki, może skusić się na taki zakup. Monety i złoto lepiej jest jednak przeznaczyć na ulepszanie broni czy elementów pancerza.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze