Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - stajnia: jak kupić i sprzedać wierzchowca

Wielbłąd czy koń?

Gdy postanowisz sprzedać lub kupić wielbłąda czy konia, który pomaga ci w podróży, musisz udać się do stajni. Ten rodzaj handlu aktywujesz poprzez skorzystanie z przycisku interakcji na prowadzącym to miejsce, czyli stajennym. Na początku rozmowy nie będziesz miał dużo opcji. Po prostu musisz wybrać okno sprzedaży lub kupna, w zależności od tego, co chcesz zrobić.

W przeciwieństwie do innych handlarzy, których można spotkać w świecie gry, czyli prowadzących kuźnię i warsztat tkacki, stajnia specjalizuje się tyko i wyłącznie w wierzchowcach. Te służą nam przede wszystkim do szybszego przemieszczania się po świecie gry. Mają jednak też walor estetyczny.

Wybrać można pomiędzy wielbłądem a koniem. Przynajmnie w początkowych fazach rozgrywki nie da się wyczuć pomiędzy nimi specjalnej różnicy. Być może koń okazuje się nieco szybszy, ale w przypadku walki z wierzchowca nie da się tego wyczuć, podobnie jak jego odporności podczas wymiany ciosów. Poniżej znajdziesz przykład okna zakupu wierzchowca.

Okno zakupu wierzchowca w Assassin's Creed Origins.

1. W tym miejscu możesz szybko sprawdzić, ile gotówki posiadasz w danym momencie. Początkowo nie będą to zawrotne kwoty, ale jeśli ukończysz w stu procentach pierwszą lokację oraz spędzisz nieco czasu na poszukiwaniach skarbów, będziesz mógł pozwolić sobie na najdroższego wierzchowca.

2. W tym miejscu znajduje się lista wierzchowców dostępnych w danej stajni. Małe ikony zwierząt mogą być podświetlone na różne kolory, na przykład unikatowe egzemplarze będą miały zawsze fioletowe tło. Znajdziesz tu także imię zwierzęcia oraz cenę, jaką trzeba uiścić za wierzchowca. Jeśli cena jest czerwona, to znaczy, że aktualnie nie stać cię na tę pozycję.

3. Gdy wybierzesz którą pozycję z listy, obok pojawi się okno z opisem danego zwierzęcia. Co ciekawe, nie posiadają one żadnych statystyk, więc zachowanie wybranego wierzchowca można wywnioskować jedynie po tych kilku zdaniach. Z takich opisów możemy dowiedzieć się także ciekawostek: wielbłąd Chamsin potrafi pluć na zadziwiającą odległość.


Zobacz też:


Zauważ, że zwierzęta, które służą nam za środek transportu, nie posiadają żadnych statystyk. Nie możemy więc dowiedzieć się na ich temat niczego konkretnego. Nie poznamy wytrzymałości, siły czy szybkości, z jaką zwierzę się porusza.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze