Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - zagadki papirusu

Wszystkie papirusy: lokalizacje legendarnych i unikatowych przedmiotów.

Papirus, a na nim zagadka. W większości lokacji, najlepiej po wykonaniu pełnej synchronizacji w punktach widokowych, zauważysz ikonę papirusu. Znajduje się on w przeróżnych miejscach. Czasami będzie to biblioteka, innym razem obóz wojskowy, do którego zakradniesz się lub wyeliminujesz strażników.

Treść papirusu stanowi zagadkę. To kilka zdań, które opisują miejsce ukrycia skarbu. Skarbem tym jest przede wszystkim unikatowy lub legendarny przedmiot generowany losowo i zawsze o poziomie podobnym do obecnego poziomu postaci. Zwykle jest to broń różnego typu lub tarcza. Za ukończenie takiej zagadki, oprócz przedmiotów, otrzymasz także sporo pieniędzy (300 drachm) oraz punktów doświadczenia (500).

Treść zagadek jest zwykle intrygująca, jednak często nie na tyle jasna, abyśmy mogli samodzielnie odnaleźć skarb. Senu, czyli oswojony orzeł, w takich sytuacjach jest również niezbyt pomocny. Na poniższej stronie znajdziesz rozwiązania wszystkich zagadek papirusu z podziałem na lokacje. Pamiętaj, że ukryty skarb może znaleźć się w innej części Egiptu.

Na tej stronie znajdziesz rozwiązania następujących zagadek papirusu:

  • U wodopoju
  • Żyzne ziemie
  • Podzielona dolina

Nieco niżej odnajdziesz zaś odnośniki do wszystkich papirusów.


Papirus: Siwa, Dom życia - U wodopoju

Zdobycie papirusa może okazać się nieco problematyczne. Znajduje się on bowiem w miejscu silnie strzeżonym przez grupę strażników. Nie są oni jednak na zbyt wysokim poziomie doświadczenia, więc powinieneś ich pokonać bez większych problemów. Papirus znajduje się na jednym ze stolików (1) w namiocie. Oto treść zagadki:

W Siwie znajdziesz mnie na dnie jedynej misy rozmiarem godnej boga.

Papirus odnajdziesz na stoliku (1) w Domu Życia, a ukryty skarb w studni (2) nieopodal jeziora.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jest to nawiązanie do studni (2), którą znajdziesz na zachód od wielkiego jeziora w Siwie. Znaleźć jest ją bardzo łatwo, gdyż nie grzesz małymi rozmiarami. W przypadku napotkanych trudności, zawsze możesz wezwać oswojonego orła, dzięki któremu spojrzysz na okolicę z większej perspektywy.


Więcej zagadek papirusu:


Papirus: Jezioro Mareotis, Hypostyl - Żyzne ziemie

Papirus jest bardzo łatwy do odnalezienia. Wystarczy wybrać się do Hypostylu (1). Gdy wejdziesz do środka, w dowolny sposób wdrap się na drugie piętro wnętrza budynku. Tam, na jednym ze stolików (1), odnajdziesz papirus z kolejną łamigłówką. Oto treść zagadki:

Kilkaset kroków na północny zachód od leżącej nad brzegiem jeziora Mareotis świątyni Sechmet w Yamu jest wspaniałe miejsce na romantyczną schadzkę. To palmowa oaza, otoczona pustynią i kamiennym murem, zza którego próżno szukać wyjścia. Tam mnie odszukaj.

Papirus odnajdziesz na pierwszym piętrze Hypostylu, będzie leżeć na jednym ze stolików (1), a ukryty skarb przy drzewie (2) otoczonym murkiem ze wszystkich stron.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Wybieramy się zatem na północny-zachód od początkowego miejsca i kierujemy się w stronę pustyni i niezbyt wysokich wydm. Znajduje się tam niewielkie obozowisko z uprawą palem. Jedna z nich jest charakterystyczna - wokół niej ze wszystkich stron znajduje się niewielki murek (2). Przeskocz przez niego, aby w wysokiej trawie odnaleźć skarb.


Papirus: Aleksandria, Biblioteka Aleksandryjska - Podzielona dolina

Papirus jest w zasadzie banalny do odnalezienia. Wystarczy udać się do Biblioteki Aleksandryjskiej w Aleksandrii, czyli północnej części głównej mapy, a następnie wejść do środka. W głównym pomieszczeniu, na jednym ze stolików (1), odnajdziesz przedmiot wymagany do rozpoczęcia zagadki. Oto jej treść:

Pośrodku nomu Sap-Meh znajdziesz mnie w ukryciu w wąwozie koło Anthylli, w centralnej części zachodniej Delty Nilu. Czekam pod drzewem, któremu wydaje się, że jest wyjątkowe, ale tylko dlatego, że skalny most prezsłania mu widok jego braci.

Papirus odnajdziesz w głównej części biblioteki (1), a ukryty skarb przy samotnym drzewie (2) w kamienistym wąwozie w środkowej części Nom Sap-Meh, gdzie grasują krokodyle.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jak więc widzisz, skarb ukryty jest w innej lokacji. Udajemy się więc do Nom Sap-Meh, położonego na południowy-wschód od startu (oddal widok mapy w grze, aby zobaczyć) gdzie niemalże na samym środku znajduje się wąwóz z kamiennym mostem (widoczny nawet z poziomu mapy). Na środkowej półce skalnej wąwozu znajduje się drzewo (2), przy którym odnajdziesz skarb.O autorze
Komentarze