Assassin's Creed Origins

Wielki powrót marki, która potrzebowała przerwy, by zaoferować świeżą formułę. Prawdopodobnie najbardziej pozytywne zaskoczenie tej jesieni.

Najważniejsze

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones - Recenzja

Do dodatku The Hidden Ones należy podejść z możliwie maksymalnie rozwiniętą postacią. Rozszerzenie gry, zwłaszcza jeśli chodzi o główny wątek fabularny, jest wymagające i w dużym stopniu stawia na bezpośrednią walkę.

Sama historia nie wynosi serii na wyżyny fabularne. Oto Bayek, cztery lata po wydarzeniach znanych z podstawowej wersji gry, trafia na Półwysep Synaj. Miejscem dowodzi Rufio, bezwzględny Rzymianin, który tłamsi miejscową ludność.

W głównym wątku stajemy więc po stronie uciemiężonych mieszkańców, rozprawiając się najpierw z podwładnymi antagonisty, co zdecydowanie przypomina znaną z „podstawki” formułę. Oprócz jednego fabularnego zwrotu główna historia raczej nie zaskakuje.

Czytaj więcej...

Ubisoft poinformowało, że wkrótce gra Assassin's Creed Origins otrzyma długo oczekiwany tryb New Game Plus. Każdy, kto ukończył przygodę w Egipcie, będzie mógł rozpocząć zabawę ponownie, zachowując wszystkie zdobyte przedmioty, zdolności i doświadczenie.

Assassin's Creed Origins: The Hidden Ones z nowym trailerem

Twórcy Assassin's Creed Origins opublikowali premierowy zwiastun dodatku The Hidden Ones - poniżej można obejrzeć wersję trailera z polskimi napisami.

Rozszerzenie debiutuje już jutro, 23 stycznia.

Rozszerzenie opowie „o tym, jak Bayek wspólnie z Asasynami stawił czoła Rzymianom, okupującym zupełnie nowy region w grze” - czytamy w opisie. Akcję osadzono kilka lat po wydarzeniach z podstawowej kampanii.

Czytaj więcej...

Podczas dłuższego niż zwykle okresu oczekiwania na kolejną odsłonę serii o zabójcach w kapturach, twórcy Assassin's Creed Origins zdradzili, że mocno inspirują się trzecią odsłoną Wiedźmina. Choć niektórzy określają ten tytuł mianem „klona Wiedźmina 3”, nie sposób nie zauważyć, jak bardzo różnią się te gry.

Assassin's Creed Origins to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku. Popularna seria miała swoje wzloty i upadki, ale narzucony wiele lat temu katorżniczy tryb wydawania kolejnych odsłon co roku przestał działać. Wystarczyła nieco dłuższa przerwa - dwa lata - by studia Ubisoftu stworzyły dopracowaną, ciekawą i znajdującą uznanie grę.

Assassin's Creed Origins doczekało się oficjalnego wsparcia na Xbox One X, co daje pewien pogląd na skalowanie najnowszych projektów multiplatformowych na konsolach obecnej generacji, nie tylko na tych mocniejszych modelach. Na pierwszy rzut oka niespodzianek jest niewiele: im więcej teraflopów, tym wyższa rozdzielczość, a to automatycznie premiuje najnowszy sprzęt Microsoftu. Ubisoft postawił jednak na ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że choć liczba pikseli rośnie, to PS4 Pro nadal wypada całkiem dobrze w porównaniu.

Assassin's Creed Origins - Recenzja

Najlepsze, co mogło przydarzyć się serii Assasin's Creed to wprowadzenie tylu zmian, żeby gracz na początku nie był pewien, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Origins zaskakuje, ale też uatrakcyjnia klasyczne elementy cyklu, powracające w nieco innej formie. Gra podnosi poprzeczkę na tyle wysoko, że trudno wyobrazić sobie powrót do poprzednich części. Postęp godny docenienia.

Początek przygody z pozoru nie różni się specjalnie od innych odsłon. Poznajemy rys historyczny, główny okres akcji - co w przypadku wojny domowej w Egipcie pomiędzy Ptolemeuszem XIII i Kleopatrą obiecuje wiele. Nie mogliśmy się jednak spodziewać tak mocnej genezy bohatera. Opowieść Bayeka jest brutalna i smutna, a z czasem poznajemy też ciężki los wielu innych postaci.

Tym razem zespół scenarzystów zadbał o to, by - wzorem trzeciego Wiedźmina - opcjonalne i poboczne misje w ramach nagrody poruszały samą opowieścią. Warto zaznaczyć, że w grze przedstawiane są mocne tematy, jak dzieciobójstwo, czy poronienia, a więc coś, czego nie do końca spodziewamy się w przygodowej grze akcji, choć pasuje do przedstawionych realiów.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed powraca po krótkiej przerwie, odświeżając wiele elementów - w tym technologię. Więcej szczegółów zaoferujemy już wkrótce, lecz od razu widać, że animacje i motion capture zostały poprawione, a jakość obrazu podniesiono na nowy poziom. Zasięg rysowania jest dłuższy, przy mniejszym „wyskakiwaniu” obiektów - co kluczowe w świecie o rozmiarach czterokrotnie większych od tego z Black Flag. Również oświetlenie jest usprawnione. Wsparcie PS4 Pro wypada wystarczająco solidnie, sugerując także dobre wieści dla Xbox One X w przyszłym miesiącu.

Korzenie Assassin's Creed - rozmowa z twórcą serii

Patrice Désilets o budowaniu wież.

Seria Assassin's Creed, obchodząca w przyszłym miesiącu dziesiąte urodziny, od zawsze oferowała pewien charakterystyczny moment spokoju - wspinanie się na wieże, na których możemy następnie dokonać synchronizacji z animusem i wskoczyć z powrotem na górkę siana, trawy czy liści. Znikają przeciwnicy i hałaśliwe postacie niezależne, możemy skupić się na wspinaniu, odetchnąć pełną piersią, podziwiać horyzont.

Premierowy trailer Assassin's Creed Origins stawia na 4K

Do debiutu Assassin's Creed Origins zostało jeszcze tylko kilka dni, więc Ubisoft przygotował premierowy zwiastun produkcji, oferujący ogólne spojrzenie na egipskie krajobrazy. I morderstwa.

Jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem, materiał obejrzymy nawet w 4K, co ma zapewne związek z promowaniem produkcji na Xbox One X, gdzie możemy spodziewać się takiej rozdzielczości.

Samo wideo nie jest zbyt przełomowe i składa się z ujęć znanych już z poprzednich trailerów. Jest walka, piramidy, słonie bojowe, skradanie, hieroglify i wspinanie się.

Czytaj więcej...

Ubisoft ujawnił oficjalne wymagania sprzętowe Assassin's Creed Origins na PC. Poza samą konfiguracją fani komputerów osobistych odetchną zapewne z ulgą, że - wzorem poprzednich odsłon - najnowsza produkcja nie zostanie wydana na tej platformie z opóźnieniem względem konsol.

Seria Assassin's Creed ma już dziesięć lat. Cała dekada z ponurym Altairem, biednym Desmondem i kreacją uniwersum z animusem, Abstergo, ukrytymi ostrzami i zabójcami w kapturach. Poza tym ostatnim elementem, Assassin's Creed Origins stara się jak może, by wyglądać na całkiem świeże podejście do cyklu. Na ostatnim pokazie przed premierą mieliśmy cztery godziny na zapoznanie się z otwartym światem.

Zakon Starożytnych w nowym trailerze Assassin's Creed Origins

Ubisoft opublikował nowy zwiastun Assassisn's Creed Origins. Nagranie przybliża Zakon Starożytnych, z którego przedstawicielami gracze zmierzą się podczas zabawy.

Ugrupowanie jest najprawdopodobniej pierwowzorem Templariuszy, z którymi Bractwo Asasynów walczy we wszystkich odsłonach cyklu.

Narratorka trailera - najpewniej Kleopatra - opisuje członków Zakonu, jako „tajemnicze postacie, poszukujące mocy starożytnych bogów”. Działają w cieniu, pociągając za sznurki w całym starożytnym Egipcie - kontrolują nawet faraona Ptolemeusza XIII. Podobno mają nieograniczone wpływy.

Czytaj więcej...

Na tegorocznych targach Gamescom w Kolonii rozegraliśmy kilka misji w Assassin's Creed Origins i pozwiedzać okolice sporego egipskiego miasta Memfis. Od razu czuć, że mamy do czynienia z czymś innym niż do tej pory, ale niekoniecznie oznacza to, że wszystko budzi zachwyt.

Jeszcze jeden trailer Assassin's Creed Origins z Gamescomu

Ubisoft zaprezentował pierwszy trailer Assassin's Creed Origins na targach Gamescom podczas prezentacji Microsoftu, lecz ciekawszy materiał - z zarysem fabuły - zachowano na później.

Drugi zwiastun, zatytułowany „Gra o władzę” opowiada o konflikcie, który stanie się tłem dla najnowszej produkcji: rywalizuje młoda Kleopatra, Juliusz Cezar oraz faraon Ptolemeusz XIII.

Gdzieś pomiędzy wielkimi armiami i znanymi postaciami operuje także nasz bohater - Bayek. Jak na serię przystało, na pewno niejednokrotnie wpłyniemy na historyczne wydarzenia.

Czytaj więcej...

Nowy trailer Assassins Creed Origins nie oferuje ujęć z rozgrywki

Microsoft rozpoczął swój pokaz na targach Gamescom od animowanego zwiastuna Assassin's Creed Origins - niestety, bez fragmentów rozgrywki.

Obserwujemy sceny z życia starożytnego Egiptu: mumifikowanie zwłok, budowanie piramid, Juliusza Cezara i młodą Kleopatrę. Wszystko to w dość nietypowej oprawie muzycznej w wykonaniu Leonarda Cohena.

Na końcu nie może oczywiście zabraknąć treści związanych już bardziej z grą: główny bohater - Bayek - zabija swój cel, strzelając z łuku za pomocą nogi.

Czytaj więcej...

Okres przed startem imprezy Gamescom 2017 jest raczej pozbawiony większych „przecieków” i zapowiedzi. Jest tak już od kilku lat, ponieważ atrakcje organizowane są stosunkowo krótko po E3, więc PlayStation niemal kompletnie omija imprezę. Więcej do powiedzenia będzie miał Xbox, ale chyba nie należy spodziewać się większych rewelacji.

Nowy gameplay z Assassin's Creed Origins zapewnia 18 minut akcji

Serwis IGN opublikował nowy gameplay z Assassin's Creed Origins, prezentując - w odróżnieniu od wielu materiałów po targach E3 - całkiem nową misję w wirtualnym Egipcie.

Jak zapewnia komentujący akcję reżyser Ashraf ismail, mamy do czynienia z jedną z dłuższych misji pobocznych, umiejscowioną nieopodal wielkich piramid w Gizie, w połowie głównej linii fabularnej.

Główny bohater spotka obrabowanego geografa, który prosi o pomoc w znalezieniu napastnika oraz w odszukaniu zagubionych notatek. Przeszukujemy więc okoliczne ruiny i struktury w poszukiwaniu wskazówek.

Czytaj więcej...

Assassin's Creed w przeszłości cierpiało ze względu na zbyt częste premiery, jako jedyna seria wydawana co roku, choć nie koncentrująca się na deathmatchu, jeżdżeniu autem czy kopaniu piłki. Fani za każdym razem oczekiwali znaczących innowacji i Ubisoft niekiedy stawał na wysokości zadania, w AC2, Brotherhood czy Black Flag. Częściej jednak otrzymywaliśmy skromną ewolucję znanych założeń, co kończyło się krytyką. Na całe szczęście wygląda na to, że Origins pasuje bardziej do tej pierwszej kategorii.

Xbox One X ma dużo do udowodnienia przed zaplanowaną na 7 listopada premierą. Forza Motorsport 7 demonstruje, jak pięknie autorski silnik od wewnętrznego studia Microsoftu skaluje się ponad 1080p, ale co z tytułami zewnętrznych deweloperów, działającymi na standardowych Xbox One najczęściej w 900p? Pokaz po konferencji E3 obejmował między innymi Assassin's Creed Origins, a tytuł Ubisoftu potwierdził, że imponujące 4K nie jest wykluczone także w sferze third-party.

Trailer i gameplay z Assassin's Creed Origins

Trailer i gameplay z Assassin's Creed Origins

Premiera 27 października, zgodnie z przewidywaniami.

Assassin's Creed Origins ukaże się 27 października na PC, PS4 i Xbox One oraz Xbox One X. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, akcja osadzona jest w starożytnym Egipcie. Bohaterem jest niejaki Bayek.

Twórcy dodali wiele aspektów znanych z gier RPG, zupełnie na nowo podchodząc do mechaniki rozgrywki, dzięki czemu oferowane wrażenia z zabawy mają być zupełnie świeże. Jest więcej umiejętności czy też rozbudowany ekwipunek ze statystykami.

Zaprezentowano również fragment rozgrywki z lokacji Siwa, czyli miejsca, skąd pochodzi główny bohater gry. W filmie prezentującym rozgrywkę pokazano także sposób na oznaczanie przeciwnika poprzez sterowanie oswojonym, drapieżnym ptakiem.

Czytaj więcej...

Ubisoft ma nowe logo

Zaktualizowana wersja dotychczasowego „świderka”.

Ubisoft ma nowe logo - zaktualizowaną wersję dotychczasowego „świderka”, który widzieliśmy już setki razy podczas włączania Assassin's Creed, Far Cry czy The Division.

Ubisoft potwierdza konferencję E3

Assassin's Creed! Far Cry 5! The Crew 2! Aisha Tyler?

Ubisoft potwierdził datę i godzinę startu tegorocznej konferencji na targach E3. Francuska firma pojawi się na scenie w poniedziałek - 12 czerwca - o godzinie 22:00 polskiego czasu.