Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - papirusy: Mokra robota, Zbytni pośpiech, Podziemne prądy, Żywy lub martwy

AC Origins: akwedukt, latarnia, wodospad i słoń bojowy.

Przedstawiamy ostatnie cztery zagadki papirusu w AC Origins, w których naszym zadaniem jest odnalezienie skarbu na podstawie krótkiej łamigłówki. Niektóre z nich są dość trudne, w porównaniu do opisywanych na poprzednich stronach.


Papirus: Góry Zielone, Wyrocznia Apollina - Mokra robota

W północno-zachodniej części Egiptu znajduje się kraina o nazwie Góry Zielone. W jej północnej części, na skraju z lokacją Cyrenajka, odnajdziesz niewielką świątynię, a w środku papirus (1). Oto treść zagadki:

W Górach Zielonych, gdzie wznoszą potężny akwedukt, odszukaj jego źródło wysoko w górach. Tam mnie znajdziesz - na dnie najniższej sadzawki, pomiędzy dwoma dużymi dzbanami.

Papirus odnajdziesz na stoliku w niewielkiej świątyni (1), a ukryty skarb obok dzbanów (2) na dnie zbiornika.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Udajemy się na południe, w góry. W wyznaczonym miejscu na mapie znajduje się akwedukt (2), którego początek wchodzi do jaskini. Ta jest opanowana przez przeciwnika, lecz wyczyszczenie lokacji przy niezbyt wysokim poziomie doświadczenia będzie niemożliwe. Wbiegnij zatem do jaskini, ignorując wrogów i zanurkuj błyskawicznie w zbiorniku wodnym przed tobą. Na samym dnie, nieco po lewej stronie, zauważysz dzbany (2), a obok nich nagrodę za rozwiązanie zagadki.


Papirus: Cyrenajka, Świątynia Zeusa - Zbytni pośpiech

Cyrenajka to północno-zachodnia kraina. W świątyni Zeusa, na prawo od wielkiego posągu, znajdziesz papirus (1) z łamigłówką. Oto treść zagadki:

Jestem na północ od Apollonii, blisko wybawcy. Wskazuje on drogę w mroku i we mgle, a ja czekam tuż pod tym, co nie usłuchało jego ostrzeżenia.

Papirus odnajdziesz w świątyni Zeusa (1), a ukryty skarb u podnóży latarni na północy (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Skarb jest bardzo prosty do odnalezienia. Wystarczy udać się na północ, gdzie na jednej z wysp (2) znajduje się latarnia, służąca także za punkt widokowy i do szybkiej podróży. Na brzegu, od strony otwartej wody, przy drewnie pozostałym pod starej łódce, znajduje się rozwiązanie zagadki i nagroda.


Papirus: Cyrenajka, Grobowiec Battosa - Podziemne prądy

Do grobowca Battosa znajdującym się w Cyrenacje, krainie w północno-zachodniej części Egiptu, możesz wejść od góry. W środku, na jednym ze stolików, odnajdziesz papirus (1). Oto treść zagadki:

Na południe od Cyreny, w Górach Zielonych jest jezioro, którego wody zasila magiczny strumień. Znajdziesz mnie u źródła tej magii, tam gdzie woda pojawia się znikąd.

Papirus odnajdziesz na stoliku (1) w grobowcu, a ukryty skarb na szczycie wodospadu (2).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Teraz musimy udać się na południe, do lokacji Góry Zielone. W oznaczonym miejscu, na zachód od sporego jeziora z obozem wojskowym i punktem widokowym, znajduje się niewielki wodospad (2). Na jego szczycie odnajdziesz skarb, rozwiązując tym samym zagadkę.Papirus: Cyrenajka, Cyrenajski Apollonion - Żywy lub martwy

Ostatnia zagadka papirusu znajduje się w jednym z budynków (1) w Cyrenajce. Zauważysz ją po lewej stronie od dużego posągu przedstawiającego nagiego mężczyznę. Oto treść zagadki:

W południowo-zachodniej części Gór Zielonych mieszka potężna bestia o ostrych kłach i grubej, szarej skórze. Znajdziesz mnie w pół drogi od granicy areny do miejsca, w którym bestia gasi pragnienie.

Papirus odnajdziesz na lewo od posągu (1), a ukryty skarb przy wodopoju (2), gdzie grasuje słoń bojowy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Ponownie musimy udać się na południe, do Gór Zielonych. Znajdują się tam trzy niewielkie oczka wodne, a także obóz wojskowy. Nagroda znajduje się tuż przy wodzie (2), jednak ogrodzony teren stanowi obóz ćwiczebny dla słonia bojowego.

Gdy tylko się tam znajdziesz, uruchomi się przerywnik filmowy, po którym musisz błyskawicznie biec w kierunku nagrody. Słoń niemal na pewno zdąży cię zranić co najmniej raz, dlatego nie porywaj się na to zadanie wcześniej, niż na 20 poziomie doświadczenia. Nawet wtedy jednak, walka jest pozbawiona sensu.

Staraj się raczej biec prosto do wyznaczonego miejsca i w biegu podnieść nagrodę za ostatni z papirusów. Jeśli ci się nie uda, możesz spróbować kolejny raz. Przede wszystkim pozostawaj w ciągłym ruchu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze