Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, wszystkie misje i zadania, sekrety i znajdźki oraz mapy.

Witajcie! Przed wami poradnik do Assassin's Creed Origins. W niniejszej publikacji znajdziesz opis przejścia gry, czyli wszystkie misje główne i zadania dodatkowe. Zapoznasz się tu także z mapami, znajdziesz wszystkie sekrety i nie przegapisz żadnego waznego miejsca.

AC Origins zabiera nas do Egiptu i proponuje wyjątkowo duży świat do zwiedzenia. W grze wcielamy się w postać o imieniu Bayek, a pomagać mu będą wierzchowce oraz oswojony orzeł, Senu.

Życzymy wspaniałej przygody i miłej lektury naszego poradnika do Assassin's Creed Origins!Najważniejsze informacje

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące między innymi wymagań sprzętowych gry, dostępności polskiej wersji językowej i sterowania.


Podstawowe mechaniki

Tutaj znajdziesz podstawy dotyczące rozgrywki i jej mechaniki. Wyposażenie, zdolności, a także ekwipunek przestaną pozostawać tajemnicą. Poruszymy także kwestie związane z ulepszaniem i tworzeniem przedmiotów, a także umiejętnościami bohatera.


Opis przejścia - misje główne

W tym miejscu znajdziesz zadania główne. Na stronach, oprócz dokładnego opisu przejścia, zapoznasz się również z pomocnymi wskazówkami i poradami, a także ilustracjami, na których zawarliśmy najważniejsze przedmioty, miejsca i postacie.


Zadania dodatkowe

Tutaj możesz zapoznać się z misjami i dodatkowymi zadaniami, które czekają cię we wszystkich lokacjach gry. Warto je wykonywać, gdyż dzięki nim zdobędziesz najlepsze bronie i przedmioty oraz awansujesz głównego bohatera, czyniąc go silniejszym.

Siwa

Jezioro Mareotis

Aleksandria

Nom Kanopos

Nom Sap-Meh

Nom Sapi-Res

Nom Sakkara

Memfis


Papirusy i aktywności poboczne

Tutaj znajdziesz pomoc dotyczącą wszystkich innych aktywności, które możesz wykonywać poza fabułą i misjami pobocznymi. Znajdziesz wśród nich: przejmowanie fortów i obiektów wojskowych, odnajdywanie skarbów, synchronizacje w punktach widokowych, papirusy, pustelnie i ustawianie gwiazd, a także legowiska zwierząt.


Grobowce

Jedna z aktywności, która pozwala na odkrywanie pradawnych tabliczek. Odnalezienie każdej z nich oferuje jeden punkt zdolności. Przy okazji zbierzemy tutaj wiele skarbów różnego typu. Na poniższych stronach znajdziesz pomoc w eksploracji każdego z czternastu grobowców dostępnych w grze.


Sekrety, znajdźki i mapy

Już wkrótce znajdziesz tu pomocne mapy. Wszystkie regiony w Egipcie posiadają swoje tajemnice i potrafią wprawić w zagubienie nawet najwytrwalszego wojownika i podróżnika. Na mapach umieścimy najważniejsze miejsca w grze.


Poradnik do AC Origins - porady na start

- Najnowsza część serii kładzie duży nacisk na rozwój bohatera. Szybkie zdobywanie punktów doświadczenia jest istotne, dlatego warto wykonywać wszelkie misje główne oraz zadania dodatkowe, dzięki czemu sprowadzimy na siebie szybki awans postaci. Zwiększanie tego poziomu jest ważne, gdyż w świecie gry wszyscy przeciwnicy i zwierzęta są również określone swoimi poziomami.

- Po przybyciu do nowej lokacji rozpocznij od synchronizacji w punktach widokowych. Dzięki temu zbierzesz punkty doświadczenia, a także odkryjesz wiele kluczowych miejsc w regionie, a także punkty startowe zadań różnego typu.

- Zdobywanie surowców w świecie gry jest równie ważne, co awans postaci. Skóry zwierząt, drewno i inne surowce możesz pozyskiwać różnymi metodami. Skóry zdobędziesz na polowaniach na różne gatunki, drewno zaś możesz pozyskać po napadnięciu na konwój oznaczony ikoną tego materiału rzemieślniczego. Wszystkie surowce potrzebne są do ulepszania przedmiotów związanych z pancerzem postaci oraz torbami na bomby i strzały do łuku. Ulepszanie broni dostępne jest za to za monety i złoto.

- Inwestuj w zdolności i umiejętności, które na początku dodadzą ci bonusowe punkty doświadczenia. W ten sposób przyspieszysz proces rozwoju postaci, a bonusy będziesz otrzymywał już do końca gry. To naprawdę dobra inwestycja. Poza tym wybór zdolności powinien być związany z twoim stylem gry. Zawsze jednak warto inwestować w umiejętności Wojownika. Walka bowiem stanowi wciąż rdzeń gry.

- Jedną z ważnych zdolności jest umiejętność medytacji, dzięki której możemy kontrolować porę dnia. Dzień i noc w grze różnią się nie tylko częścią wizualną. W zależności od pory zmieniają się chociażby ilości patroli w fortach i innych obiektach wojskowych. Dzięki temu niektóre zadania są łatwiejsze do wykonania, gdy zapada zmrok.

- W pozostawaniu niezauważonym, klasycznie już pomaga skradanie. Jak pozostać niezauważonym, gdy na niebie wciąż świeci słońce i jest jasno? Trzymaj się wysokich traw, a także innych zarośli i kwiatów, w których jesteś mniej widoczny. Gdy tylko nadarza się taka okazja, wędruj po najwyższych możliwych punktach kompleksów budynków, gdzie zazwyczaj jest mniej straży.

- Zarabianie monet i złota nie jest żmudne, choć nie otrzymamy ich za ukończenie zadań. Pieniądze w grze, czyli drachmy, zdobywamy głównie poprzez eksplorację. Znajdziesz je w wielu koszach, skrzyniach i innych zakamarkach w świecie gry. Oprócz tego zdobywać w ten sposób będziesz drobiazgi, które możesz sprzedać automatycznie u większości handlarzy. Sprzedawaj również stare i słabsze bronie. Jeśli nie zależy ci na zmianie domyślnego ubrania, nie korzystaj z opcji kupna stroju u tkacza - inny ubiór nie wpływa na odporność głównego bohatera.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze