Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - wszystkie grobowce

Pradawna tabliczka i skarby w grobowcach. Poradnik do eksploracji.

Rozpoczynamy cykl związany z eksploracją grobowców w AC Origins. Grobowce to miejsca niewidoczne na pierwszy rzut oka, schowane często pod ziemią, innym razem w piramidach. Ich eksploracja bywa niebezpieczna, ale i bardzo opłacalna.

W miejscach takich odkrywamy bowiem pradawne tabliczki, a odczytanie każdej z nich przynosi nam punkt umiejętności, który możemy wydać w trzech kategoriach zdolności:

Grobowce a Assassin's Creed Origins

Oprócz tego w grobowcach znajdziesz też dużo monet ze złota (drachmy), a także kryształów, szkło pustynne i wiele drogocennych drobiazgów, które można później sprzedać któremuś z handlarzy.

Wskazówka: eksploruj wszystkie z opisywanych komnat, aby pozyskać szkło pustynne. Dzięki nim otwierać będziesz pradawne mechanizmy oraz przydadzą ci się, gdy rozwiążesz wszystkie zagadki kamiennych kręgów.

Pierwszy grobowiec mogliśmy sprawdzić już na początku gry, w ramach zadania dodatkowego Kryjówka, w którym odnajdujemy zagubionego chłopca.

Opis eksploracji grobowców rozpoczynamy od lokacji Giza, krainy znajdującej się w środkowo-wschodniej części mapy Egiptu. Kolejność nie jest przypadkowa - najpierw skupiamy się na regionach, które są mniej wymagające i można je eksplorować na nieco niższych poziomach doświadczenia.


Grobowce, Giza:

Grobowce, Nom Sakkara:

Grobowce, Nom Uab:

Grobowce, Odosobniona Pustynia:

Grobowce, Czarna Pustynia:

Grobowce, Nom Haueris

Grobowce, Pustynia Deszeret


Największe grobowce często są przejęte przez grupy przeciwników. Jeżeli natkniesz się na takie miejsca, postaraj się najpierw oczyścić teren z nieprzyjaciół. Jeśli są na znacznie wyższych poziomach doświadczenia, po prostu wróć do lokacji później, gdy rozwiniesz swojego bohatera.

Zagrożeniem mogą okazać się także kobry, które ukrywają się czasami w większych naczyniach do rozbicia. Możesz spróbować je pokonać i zabrać przedmiot, który również znajdował się w pojemniku lub po prostu uciec, jeśli obawiasz się przegranej w walce.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Origins

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze