Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - kuźnia: jak ulepszyć broń i uzupełnić amunicję

Zwiększenie statystyk broni.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą broni, powinieneś odwiedzić kowala w kuźni. Podobnie jak w przypadku stajni, po rozpoczęciu rozmowy będziemy mieli tu do czynienia ze stosownymi opcjami handlu, ale również z dwiema innymi pozycjami. Dotyczą one uzupełnienia amunicji oraz ulepszania przedmiotów.

Uzupełnianie amunicji do broni dystansowych w początkowych fazach rozgrywki jest nieopłacalne u handlarzy. W wielu miejscach możesz bowiem znaleźć kołczany, gdzie można to zrobić za darmo. Gdy jednak nagli nas czas, można się jednak skusić i na takie rozwiązanie.

W kuźni możesz także sprzedać niepotrzebne przedmioty, czyli drobiazgi zdobywane w świecie gry. Jeśli chcesz dokonać szybkiej sprzedaży niepotrzebnych rzeczy, przytrzymaj po prostu klawisz V. Interesującą opcją jest także ulepszanie przedmiotów. Przejdź do tego menu, aby zobaczyć podobny widok do tego poniżej.

Ulepszanie broni w Assassin's Creed Origins.

1. Tutaj znajduje się lista twoich broni z podziałem na kategorię. Każda z nich opisana jest nazwą, ikoną, poziomem oraz kwotą, za którą można dany przedmiot ulepszyć. Usługa kuźni polega na takim podwyższeniu cech przedmiotów, aby pasowały do twojego obecnego poziomu doświadczenia. Czasami jednak ceny takiego manewru potrafią być bardzo wysokie.

2. W tym miejscu, po wyborze broni do ulepszenia, zobaczysz okno z większą ilością szczegółów dotyczących danego oręża. Przede wszystkim interesują nas wartości liczbowe, określające chociażby stan przedmiotu oraz obrażenia, jakie będzie zadawać po ulepszeniu.

Jeśli przy statystykach zauważysz zielony trójkąt skierowany do góry, będzie to oznaczać, że broń jest warta ulepszenia, gdyż podniesie swoje główne cechy. W prawym górnym rogu okienka zauważysz także zmianę poziomu przedmiotu po ulepszeniu.

3. Na samym dole okienka z podglądem widnieje raz jeszcze cena za ulepszenie. Jeśli oferta wydaje ci się satysfakcjonująca, możesz zatwierdzić transakcję przytrzymując dłużej przycisk wyświetlony w tym miejscu. W przypadku wersji pecetowej jest to lewy przycisk myszki.


Zobacz też:


Chociaż z czasem będziesz znajdował w świecie gry coraz lepsze bronie lub otrzymywał je w nagrodę za ukończenie misji, tak warto odwiedzić od czasu do czasu kuźnię. Ulepszanie starych broni czasami daje lepsze efekty, niż chociażby zakup nowego oręża. Zawsze zwracaj uwagę na statystyki danego przedmiotu i zmianę względem oryginalnego stanu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze