Assassin's Creed Origins - Jezioro Mareotis (Lake Mareotis): mapa

Papirusy, Ustawianie gwiazd, Skarby, Grobowce i ważne punkty w lokacji Jezioro Mareotis.

Jezioro Mareotis to niewielka lokacja, przez którą będziesz musiał przejechać w drodze do Aleksandrii. Oczywiście, jeśli twoim punktem startowym okaże się Siwa, do której również przygotowaliśmy mapę - Assassin's Creed Origins - Siwa: mapa.

Dość szybko gra poprowadzi cię w to miejsce w ramach głównej osi fabularnej. Zasadniczą część tej mapy stanowi tytułowe jezioro, na którym również znajdziemy punkty zainteresowań, a także skarby na dnie zbiornika wodnego.

Eksplorację rozpocznij od wykonania synchronizacji w punktach widokowych, aby odkryć na całej mapie ważne punkty. Pamiętaj, że niektóre z nich, w tym zwierzęta oraz małe obozy wojskowe są ruchome. W przypadku tych drugich związane jest to bowiem z jego charakterem - są to przemieszczające się łodzie. W takiej sytuacji oznaczyliśmy miejsca, w których bywają najczęściej.

Jezioro Mareotis - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa Jeziora Mareotis. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

047
Mapa Jeziora Mareotis w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zawsze warto wykonać zadanie kamiennych kręgów, czyli ustawiania gwiazdozbiorów. Polega ono na takim dopasowaniu danej grupy gwiazd, aby pokrywało się z widokiem na nieboskłonie. Gwizdozbiorów co prawda nie ma zbyt dużo, ale czasami trzeba będzie też obrócić poszukiwaną grupę gwiazd, aby zdobyć idealne pokrycie. W przypadku Jeziora Mareotis ta aktywność nie jest dostępna, ale jeśli jesteś jej ciekawy, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Warto również poświęcić czas na rozwiązanie zagadki papirusu, które napotykamy w większości lokacji, w tym także w regionie Jezioro Mareotis. Dla tej aktywności przeznaczyliśmy oddzielną stronę w naszej publikacji - Assassin's Creed Origins - zagadki papirusu. Papirusy są zawsze warte zebrania, gdy tylko pojawiają się niedaleko nas. Nie zawsze musisz rozwiązywać zagadkę od razu - gdy podniesiesz papirus, będzie on dostępny także później, z poziomu ekwipunku.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią znaleźć się na dnie jeziora, a więc będzie konieczne nurkowanie. Kiedy indziej znajdziesz je w którymś z pomieszczeń w placówce wojskowej, a innym razem w niepozornych skrzyniach ukrytych w jaskiniach lub różnych zakamarkach. Spróbuj zdobyć wszystkie już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Możesz także odwiedzić kupców i handlarzy różnego typu, gdzie będziesz mógł sprzedać drobiazgi, zatroszczyć się o ulepszenie broni, nabyć nowe ubrania czy też zmienić wierzchowca. W niemal każdej lokacji dostępni są następujące sklepy:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Jezioro Mareotis to dość duża lokacja, a ze względu na jej charakterystykę możesz ją zwiedzać zarówno na wierzchowcu, jak i łodzi czy też pływając wpław. Korzystaj także z punktów szybkiej podróży, które odblokujesz po wykonaniu synchronizacji na którymkolwiek z punktów widokowych lub odwiedzeniu miasta, a także wioski, o ile istnieje jakaś na mapie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami