Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - Siwa: mapa

Papirusy, Ustawianie gwiazd, Skarby, Grobowce i ważne punkty w Siwa.

Siwa to pierwsza lokacja, do której przybędziemy zaraz po ukończeniu wprowadzenia do gry. Znajduje się tam niewielkie miasteczko oraz kilka kilka punktów godnych zainteresowań. Przede wszystkim zachęcamy do rozpoczęcia eksploracji od punktów widokowych.

Po wdrapaniu się na takie miejsca, które są zazwyczaj najwyżej umieszczonymi punktami w danym regionie, zauważysz opcję synchronizacji. Dzięki temu odkryjesz punkty różnego typu oraz znajdźki i sekrety, a także niektóre z zadań pobocznych oraz misji głównych.


Siwa - papirusy, ustawianie gwiazd, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa Siwy. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

Mapa Siwa w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Możesz zauważyć, że znajdują się tutaj legowiska różnych zwierząt, które skupiają wokół siebie osobniki danego gatunku. Polowania na zwierzęta w Assassin's Creed Origins to dość ważny element gry, gdyż skóry pozyskane w ten sposób posłużą do ulepszania przedmiotów.

Jeśli tylko w danej lokacji występuje część zadania związana z ustawianiem gwiazd, warto ją wykonać. Polega ono na takim dopasowaniu danego gwiazdozbioru, aby pokrywało się z widokiem na nieboskłonie. Grup gwiazd co prawda nie ma zbyt wiele, ale czasami trzeba będzie też obrócić poszukiwany gwiazdozbiór, by zdobyć idealne pokrycie. Więcej na ten temat przeczytasz na innej stronie naszego poradnika, poświęconej tylko i wyłącznie ustawianiu gwiazd - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Warto także poświęcić nieco czasu na zagadki związane z papirusami, dla których również przeznaczyliśmy oddzielną stronę w naszej publikacji - Assassin's Creed Origins - zagadki papirusu. Papirus jest jednak zawsze warty zebrania, gdy tylko pojawimy się w najbliższej okolicy. Może przydać się bowiem później, gdy zdecydujemy się wrócić do tej aktywności.

Polecamy także zbieranie skarbów. Czasami będą znajdować się na dnie jeziora, innym razem w którymś z pomieszczeń w placówce wojskowej, a jeszcze kiedy indziej w niepozornych skrzyniach ukrytych w jaskiniach. Spróbuj zdobyć wszystkie już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz najlepsze bronie lub inne przydatne przedmioty.

Możesz także odwiedzić kupców i handlarzy różnego typu, gdzie będziesz mógł sprzedać drobiazgi, zatroszczyć się o ulepszenie broni, nabyć nowe ubrania czy też zmienić wierzchowca. W niemal każdej lokacji dostępni są następujące sklepy:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze


Pamiętaj, że Siwa to dość duża lokacja, dlatego najlepiej jest ją zwiedzać na wierzchowcu. Nie ma znaczenia czy będzie to wielbłąd, czy koń - oba osobniki poradzą sobie doskonale w pustynnych warunkach. Korzystaj także z punktów szybkiej podróży, które odblokujesz po wykonaniu synchronizacji na którymkolwiek z punktów widokowych lub odwiedzeniu miasta.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze