Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - zmiana koloru drewna, dlaczego budynki się psują

Połowa punktów wytrzymałości budynków z drewna.

Budując kolejne obiekty i konstrukcje z drewna w Valheim z pewnością zauważysz, że po krótkim czasie zmieniają barwę na brudno-zieloną, a ich paski wytrzymałości znacząco się skracają. Z tej strony dowiesz się, jaki jest tego powód i jak temu zapobiec.

Większość drewnianych konstrukcji - jak podłogi i ściany - w Valheim musi być zabezpieczonych dachem przed wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli pozostaną one odsłonięte, ich wytrzymałość (1) będzie sukcesywnie spadać. Zmieni się także ich wygląd - dla przykładu, zniszczona podłoga (2) będzie mieć ciemniejszy kolor względem zdrowej (3).

By temu zapobiec, osłaniaj dachem (4) wszystkie konstrukcje drewniane, jeśli to tylko możliwe. Do wyboru masz wiele typów dachu (5). Nie ma znaczenia, który obiekt wykorzystasz - ważne, by osłaniany element nie wystawał po za obrys dachu.

Nie musisz jednak martwić się zanadto o wyeksponowane elementy, których nie dasz rady osłonić (jak schody czy drabiny). Ich wytrzymałość spadnie jedynie do połowy - nie rozpadną się, niezależnie od tego, jak długo będą bez ochrony. Możesz też po prostu raz dziennie je naprawić przy pomocy młotka.

Następnie: Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - dlaczego budynek się walki

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze