Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim zmierza do Game Passa i na konsole Xbox

Gra pojawi się w abonamencie także na PC.

Twórcy popularnego Valheim ze studia Iron Gate ogłosili, że wydadzą grę na Xbox Series X/S i Xbox One. Produkcja na platformach Microsoftu pojawi się wiosną 2023 roku.

To nie wszystko, ponieważ tytuł zmierza do abonamentu Game Pass. Do komputerowej wersji subskrypcji trafi jesienią bieżącego roku, a do usługi na konsolach zawita w dniu premiery na urządzeniach koncernu z Redmond.

Deweloperzy poinformowali jednocześnie, że wydanie Xbox Series X/S i Xbox One, a także edycja komputerowa ze sklepu Microsoftu umożliwi wspólną zabawę między posiadaczami różnych sprzętów, w tym nabywcami wydania rozprowadzanego na Steamie.

Valheim to niespodziewany hit 2021 roku. Survivalowa przygoda w świecie wikingów przypadła do gustu graczom, którzy do tej pory kupili łącznie 10 milionów egzemplarzy tytułu, choć pozycja nie opuściła jeszcze wczesnego dostępu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze