Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim: Hearth & Home - oczekiwane rozszerzenie ma datę premiery

Już we wrześniu.

Valheim - jeden z największych hitów pierwszej połowy obecnego roku - otrzyma we wrześniu darmowy dodatek Hearth & Home, rozszerzający między innymi opcje budowania własnych osad.

Datę premiery ustalono na 16 września. Dodatek miał ukazać się wcześniej, lecz twórcy zdecydowali się na opóźnienie, ponieważ - jak wyjaśniali - są bardzo małym zespołem, a ogromna popularność tytułu nieco ich przytłoczyła i wymusiła położenie nacisku na inne elementy produkcji.

Cover image for YouTube videoValheim: Hearth & Home Gamescom 2021 Cinematic Trailer

Jak sugeruje sam tytuł, dodatek Hearth & Home wprowadza sporo nowych elementów do budowania osad i domów, jak dachówki, ornament z głową wilka czy okiennice.

Ważną innowację będzie też zmiana balansu w sferze jedzenia. Całkiem nowy system pożywienia i gotowania to między innymi kolejne konstrukcje: półka na przyprawy i stół rzeźnika, a także garnki czy patelnie. Do tego dziesięć nowych przepisów, choćby z mięsa wilków oraz hodowanej w ogródkach cebuli.

Zmianie ulegnie również mechanika blokowania i ogłuszenia. Pisząc w skrócie, efektywność bloków będzie zależała od maksymalnego zdrowia, a nie wytrzymałości. W interfejsie pojawi się też kolejny pasek - jeśli się wypełni, wróg może nas przewrócić.

W planach jest też możliwość chwalenia się skarbami, choćby poprzez usypywanie gór złotych monety w naszym domostwie. Uwaga na złodziei - na szczęście będą też bezpieczniejsze skrzynie.

Poza tym twórcy nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, choć we wcześniejszych traserach gracze dopatrywali się wzmianki choćby o oknach oraz o wierzchowcach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Valheim

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze