Skip to main content

Valheim na razie ominie konsole Sony i Nintendo

Twórcy obecnie skupiają się na Xboxach.

Bardzo wysoko oceniane przez graczy Valheim trafiło wczoraj na konsole Microsoftu, jednak twórcy nie planują na razie udostępniać swojej gry na platformach Sony i Nintendo. Stosowne porty mogą pojawić się dopiero w przyszłości.

Na kanale Xbox Expansion Pass pojawił się nieco ponadpółgodzinny wywiad z Jonathanem Smarsem, starszym programistą w odpowiedzialnym za Valheim studiu Iron Gate. W pewnym momencie padło pytanie od jednego z widzów, który chciał dowiedzieć się, czy survivalowa produkcja trafi w najbliższym czasie także na PlayStation.

Smars odparł, że pomysł wydania gry na konsolach Microsoftu narodził się w biurach wydawcy, firmy Coffee Stain, a sami deweloperzy skupiają się obecnie na rozwijaniu Valheim w wersji na Xboxy. Jak dodał, „nie wiadomo, co przyniesie przyszłość”, ale nie zaprzeczył możliwości pojawienia się gry na PS4, PS5 czy Nintendo Switch w przyszłości.

Ze słów Smarsa wynika, że decyzja o wydaniu Valheim na pozostałych konsolach najprawdopodobniej należy do wydawcy i choć obecnie nie ma konkretnych planów, to prędzej czy później produkcja może doczekać się kolejnych wydań. Warto pamiętać o tym, że Iron Gate Studios jest małym zespołem, który początkowo składał się z zaledwie pięciu osób i dopiero ogromny sukces Valheim sprawił, że można było zatrudnić dodatkowych pracowników.

Zespół nadal zdaje się jednak zbyt mały, by pracować jednocześnie nad kilkoma wersjami gry, więc ewentualnych portów należy spodziewać się, dopiero gdy Valheim opuści wczesny dostęp na konsolach Xbox. Przypominamy, że survivalowy sandbox zadebiutował wczoraj w usłudze Game Pass, ale nadal znajduje się w programie Game Preview, czyli mamy do czynienia z wersją rozwojową, która nadal wymaga sporo pracy.

Read this next