Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - młot: budowa i naprawianie, niszczenie budynków

Jak stworzyć młotek do budowy, funkcje.

Młot w grze Valheim ma dość mylącą nazwę, gdyż nie jest to broń, a narzędzie do wznoszenia konstrukcji. Na tej stronie wyjaśniamy jak stworzyć młotek do budowy i jak przy jego pomocy naprawiać i niszczyć konstrukcje.


Na tej stronie:


Jak stworzyć młot

Jak w przypadku wszystkich innych narzędzi w grze, młot musisz wytworzyć - nie da się go znaleźć w grze. Do tego celu potrzebujesz dwóch surowców. Pierwszym z nich jest drewno. Możesz zebrać je niszcząc sadzonki buków (1), możesz też podnieść gałęzie (2). W pierwszym przypadku otrzymasz 2-3 sztuki drewna, w drugim 1.

Oprócz drewna potrzebujesz także kamieni. Te zbierzesz (3) z ziemi, każdorazowo otrzymując 1 sztukę tego surowca. Proces ten znacząco możesz przyspieszyć, rozbijając skały, jednak dopiero po stworzeniu kilofa.

By stworzyć młot potrzebujesz 3 sztuki drewna i 2 kamienie. Jak tylko je zdobędziesz, wciśnij klawisz Tab by wywołać menu tworzenia przedmiotów. Kliknij na młot (4), a następnie na przycisk Twórz (5), by po kilku sekundach przedmiot trafił do twojego ekwipunku. Pamiętaj, by umieścić go na pasku skrótów (6) - uczynisz to przeciągając przedmiot za pomocą lewego przycisku myszy.


Budowa, naprawa i niszczenie konstrukcji

Gdy już wyposażysz postać w młot, u dołu ekranu pojawią się dostępne opcje, takie jak:

  • Umieść (7) - kliknięcie lewym przyciskiem myszy pozwoli ci wybudować aktualnie wybrany obiekt, pod warunkiem, że posiadasz odpowiednie materiały.
  • Usuń (8) - środkowym przyciskiem rozbierzesz każdy wybudowany wcześniej obiekt. Pamiętaj, że działa to wyłącznie na rzeczy stworzone przez ciebie bądź innego gracza.
  • Menu budowania (9) - prawy przycisk myszy otwiera ekran budowania (10), gdzie wybierzesz obiekt, który chcesz stworzyć.

Młot który przed momentem stworzyłeś to jedyny tego typu przedmiot w grze - posłuży ci on do budowy wszystkich konstrukcji. Pamiętaj, by w miarę możliwości go ulepszyć - zwiększysz jego wytrzymałość, co uprzyjemni większe budowy.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - kilof: wydobywanie rudy, kopanie dziur

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Valheim

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze