Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim w końcu trafi na Xboxy i zaoferuje crossplay ze Steamem

Ujawniono datę premiery.

Poznaliśmy oficjalną datę premiery popularnego Valheim na konsolach Xbox. Twórcy zaprezentowali także nagrania rozgrywki pochodzące z wersji na nową generację.

Valheim to połączenie sandboxowego RPG z grą survivalową, w której od 1 do 10 graczy może walczyć o przetrwanie na proceduralnie generowanych mapach inspirowanych nordycką mitologią. Od dłuższego czasu mówiło się o wydaniu na konsole, jednak dopiero podczas niedawnej imprezy IGN Fan Fest 2023 poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Gra zadebiutuje 14 marca na Xbox One oraz Xbox Series X/S i od premiery dostępna będzie w ramach subskrypcji Game Pass na PC i konsole. Poza abonamentem Valheim kupimy za 69,99 zł (lub 55,99 zł, jeśli mamy aktywny Game Pass). Do tej pory gra dostępna była wyłącznie we wczesnym dostępie na PC (Steam).

Co ważne, gra od premiery zaoferuje pełne wsparcie crossplay pomiędzy konsolami Xbox a PC. To świetna wiadomość, ponieważ istnieje spora szansa, że wielu naszych znajomych gra już w Valheim na Steamie. Produkcja niezależnego studia Iron Gate stała się sporym fenomenem oraz zbiera przytłaczająco pozytywne opinie zarówno wśród graczy, jak i krytyków.

O Valheim zrobiło się głośno na początku 2021 roku, gdy w zaledwie kilka dni od debiutu w Early Access gra przyciągnęła miliony graczy. W ostatnim miesiącu średnia liczba graczy na Steamie wynosiła około 40 tysięcy, choć zdarzało się, że w survivalową produkcję grało jednocześnie niemal pół miliona osób, co dobitnie pokazują statystyki na stronie Steam Charts.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze