Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim nadal popularne. Sprzedano 10 mln egzemplarzy

Powstaje nowy region.

Niespodziewany sukces Valheim trwa w najlepsze. Twórcy pochwalili się na Twitterze, że sprzedaż survivalowej produkcji przekroczyła 10 milionów egzemplarzy.

Ostatnio – rok temu – informowano o osiągnięciu poziomu 6,8 mln. Również rzut oka na liczbę graczy ujawnia niesłabnące zainteresowanie – sporo ponad 20 tys. osób jednocześnie to nadal standard.

Jeśli zaś spojrzeć na listę największych hitów w historii PC na Wikipedii, więcej niż 10 mln egzemplarzy sprzedało jedynie jedenaście gier. Valheim jest w towarzystwie RollerCoaster Tycoon 3 i Fall Guys, choć rezultaty są tutaj zapewne nie do końca precyzyjne.

Deweloperzy ze studia Iron Gate pochwalili się wczoraj także postępami w pracach. Zajmują się obecnie całkiem nowym regionem – Mistlands. Rozbudowie ulegnie nie tylko mapa, ale i arsenał, w którym znajdą się kusze i kolejny model łuku.

Nadchodzi kusza

Po debiucie w lutym ubiegłego roku wystarczyły trzy tygodnie, by dotrzeć do poziomu 4 milionów sztuk, a 5 mln osiągnięto w marcu. Pomagała zapewne globalna pandemia i brak innych premier, lecz - jak widać - zainteresowanie nie spadło.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze