Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pamiętacie Valheim? Można już sprawdzić oczekiwany dodatek

Choć Mistlands nadal nie ma daty premiery.

Valheim, jeden z większych hitów pierwszej połowy ubiegłego roku, nadal przyciąga na serwery mnóstwo graczy. Ci czekają w większości na rozszerzenie Mistlands, które można obecnie testować.

Aby sprawdzić nowości, należy uruchomić publiczne wersje testowe na Steamie lub w Microsoft Store. Dodatek nadal nie ma konkretnej daty premiery, a twórcy proszą o cierpliwość i ostrzegają, że opisywany test może mieć problemy ze stabilnością oraz przeróżnymi błędami.

Tytułowe Mistlands to nowy biom, kraina mgieł. Oferuje 9 modeli przeciwników i nowego bossa do pokonania, ponad 20 materiałów do systemu rzemiosła (oraz 25 przedmiotów do zbudowania), 15 rodzajów żywności, 3 mikstury, muzykę, aktualizację wędkarstwa, 9 fryzur i tak dalej. Pełna lista w komunikacie na Steamie.

Wśród nowych mechanik rozgrywki wymienić można nie tylko hodowlę drobiu, ale także sadzenie grzybów oraz - co chyba najważniejsze - magię. Po zjedzeniu specjalnego pokarmu możemy bowiem władać specjalnymi kosturami i rozwijać umiejętności magii żywiołów i krwi.

„Włożyliśmy wiele wysiłku w Mistlands, by atmosfera była odpowiednia i jesteśmy dumni, mogąc pokazać graczom nowy biom” - komentuje Henrik Törnqvist, współzałożyciel odpowiedzialnego za prace studia Iron Gate. „Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i nie możemy doczekać się sekretów, jakie odkryjecie”.

Valheim eksplodowało w lutym 2021 roku, w szczytowym momencie przyciągając na serwery ponad pół miliona graczy jednocześnie. Jak można się domyślać, następnie zainteresowanie powoli spadało, lecz obecnie nadal jest na imponującym poziomie, przyciągając codziennie około 25 tys. osób jednocześnie w szczytowym momencie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Valheim

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze