Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim z realistyczną grafiką - dzięki modyfikacji

Zmiana stylu.

Valheim zdobyło ogromną popularność na początku ubiegłego roku, cechując się między innymi charakterystyczną oprawą graficzną w stylu retro. Nie brak jednak prób zamienienia grafiki w coś bardziej współczesnego.

Do akcji wkraczają twórcy modyfikacji, nie od dzisiaj przygotowujący własne zestawy tekstur. Najnowszy projekt tego typu przygotował niejaki „OneSingleKnee”, oferując niemal 1 GB materiałów, zmieniających styl w coś znacznie bardziej realistycznego (nie licząc potworów i innych dziwów).

Kilka tygodni wcześniej podobny mod wydał „Corpse”. Ten postawił jednak na inne założenia, grupując także pomysły innych twórców, koncentrujących się na poszczególnych elementach oprawy, jak kamienie czy roślinność. Efektem była paczka o rozmiarze 2,3 GB.

„OneSingleKnee” wszystkie tekstury przygotował sam, co przekłada się na - jak się wydaje - bardziej spójne i jednolite wrażenia. Jak dodaje autor, jego pakietu lepiej nie łączyć z innymi dziełami o identycznych założeniach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze