Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - Krew i rdza

Podążamy za tropem majora Andersona i walczymy z pierwszym bossem.

Zapoznałeś się już ze swoim Tytanem, który okazał się bardzo przyjacielską maszyną. Mech ma jednak swoje zasady i procedury, których trzyma się bardzo sztywno, co zresztą zauważysz podczas przeprowadzanych dialogów. Niemniej jednak, czas na pierwsze zadanie, w którym poznasz pełnię możliwości swojego kompana.

Na razie jednak musimy kontynuować pierwotną misję kapitana Lastimosy. Ruszamy więc na spotkanie z jego dowódcą, majorem Andersonem. Nie będzie to krótka podróż - obejmie 60 kilometrów, czyli kilka misji w grze. Na razie jednak zmierzaj przed siebie zasiadając za sterami mecha.

Po chwili trafisz na wielki kompleks, na którego spodzie znajdują się trzy wielkie otwory. Spotkasz się tu z niewielkim oporem, stawianym także przy pomocy słabszych Tytanów. To znakomita okazja, aby przetestować dobrze posiadane uzbrojenie w mechu. Dla bezpieczeństwa jednak, warto pozostawać cały czas w ruchu i stosować odskoki.

Już podczas pierwszych starć z mniejszymi Tytanami możesz spodziewać się szybkiej akcji, ale najlepsze dopiero przed tobą.

Po potyczce w wielkim kanale możesz już wejść do ogromnego kompleksu, gdzie możesz znaleźć jeszcze kilku niedobitków. Znajdziesz tam również nowy zestaw wyposażenia Tytana, o nazwie kodowej Ton. Posiada on działko półautomatyczne o kalibrze 40 mm, a także pole siłowe blokujące ostrzał, namiar sonarowy, rakiety śledzące i salwę pocisków samonaprowadzanych. Jest to naprawdę skuteczny zestaw i z tego miejsca bardzo go polecamy.

Podążaj tunelami przed siebie, aż dotrzesz do większego pomieszczenia, w którym czeka cię potyczka z mniejszym Tytanem. Przechadzają się tu także wrodzy żołnierze, których możesz pokonać albo za sterami mecha, albo wychodząc i stawiając na bezpośrednią potyczkę. Wówczas Tytan będzie ci pomagał, choć nie tak skutecznie, jak wtedy, gdy siedzisz za jego sterami.

Zanim ruszysz dalej, musisz wydostać się z Tytana i otworzyć śluzę przepływową.

Dotarcie do sterowni i otworzenie śluzy

Dalszą wędrówkę blokuje zamknięta śluza. Dostanie się do panelu sterującego jest możliwe tylko pieszo. Po oczyszczeniu terenu trzymaj się prawej strony sali i opuść Tytana. Zwróć uwagę na podświetlone na czerwono wejście do tunelu. Podążając nim dotrzesz do wyższego piętra dużej sali, gdzie wcześniej znajdowali się przeciwnicy.

Co więcej, wciąż mogą znajdować się tam nieprzyjaciele, bądź więc gotowy do walki. Potem musisz prześlizgnąć się pod lekko otwartą bramą, na której znajdują się azjatyckie litery. Wcześniej jednak możesz tam wrzucić granat, gdyż na pewno napotkasz na opór.Po zneutralizowaniu nieprzyjaciół wskocz po rurach do podświetlonego na pomarańczowo tunelu.

Z tamtego miejsca dotrzesz nad pomieszczenie z panelem sterującym śluzą. Wskocz na sufit i dostań się do środka, gdzie aktywujesz panel, otwierając tym samym przejście dla siebie i twojego Tytana. Podążając alternatywną drogą powrotną będziesz napotykał kolejnych strażników. Nie zapominaj uzupełniać amunicję lub zmieniać broń przy przeznaczonych do tego skrzynkach.

W pewnym momencie dotrzesz do niewielkiej przepaści, nad którą będziesz musiał przeskoczyć za pomocą biegu po ścianie z prawej strony, skoku, a następnie odbiciu się od lewej ściany. Stamtąd trafisz do charakterystycznego zjazdu. Wskocz w lukę, po czym dostaniesz się do kolejnych pomieszczeń, gdzie będziesz musiał wykorzystać wyżej opisane triki.

Ściany, po których można biec, bardzo często oznaczone są żółtym kolorem, choć nie jest to reguła.

Podążając dalej i neutralizując kolejnych przeciwników, trafisz w końcu na rurociąg podświetlony na czerwono. Wskocz tam, po czym kontynuuj podróż. Po chwili natkniesz się na sojuszników, do których dostaniesz się biegnąć po ścianie.


Pomoc żołnierzom Ruchu Oporu i powrót do Tytana

Podążaj dalej i likwiduj napotykanych nieprzyjaciół, w tym uzbrojone małe roboty, które tuż przed agonią potrafią człapać w twoim kierunku i wybuchać. Zwróć na nie szczególną uwagę. W pewnym momencie trafisz na charakterystyczne miejsce z fosą pomiędzy dwoma częściami.

Po drugiej stronie znajdują się wrogowie, którzy będą wspierani przez przechodzące na drugą stronę roboty. Po twojej stronie znajduje się także skrzyń z bronią, którą możesz wykorzystać do walki. Odpieraj ataki, aż sytuacja się uspokoi, po czym przeskocz na drugą stronę i kontynuuj podróż.

Jeśli w tle słyszysz charakterystyczne cykanie, oznacza to prawdopodobnie, że pod twoimi nogami znajduje się żrąca substancja, której nie możesz dotknąć.

Trafisz do ciasnych i ciemnych pomieszczeń z kwasem pod nogami. Musisz przemierzać pomieszczenia po wielkich rurach, a w pomieszczeniach ze żrącą substancją trzymać się ścian i przeskakiwać pomiędzy kolejnymi, bezpiecznymi wysepkami. Czasami będziesz musiał także wskakiwać na wyższe poziomy rur, dlatego zawsze rozglądaj się ku górze.

W końcu wrócisz do pomieszczeń obsadzonych przez nieprzyjaciół i ich roboty. Po krótkich, ale intensywnych walkach będziesz mógł kontynuować swoją wędrówkę, aby w końcu natknąć się na otwierane panelem drzwi. Po przejściu przez nie skieruj się na żółte rury po lewej stronie, zestrzeliwując wcześniej latające drony.

W ten sposób dotrzesz do olbrzymiego, cylindrycznego pomieszczenia, z którego szczytu ścieka niebezpieczna substancja. Po rurach znajdujących się wokół pomieszczenia wdrapuj się stopniowo na górę, uważając na wodospady trującej mazi i ewentualny upadek. Na szczycie dotrzesz do kolejnych pomieszczeń, na których końcu zauważysz swojego Tytana.

Aby do niego dołączyć, wyłącz pompy sterujące przepływem szlamu. Rejon będzie strzeżony w nienajlepszy sposób, ale po interakcji na panelu sterującym sytuacja ulegnie pogorszeniu. Zwołane zostaną posiłki wspierane przez różnego rodzaju roboty. Będziesz musiał odpierać ich ataki do momentu, aż pompy się nie wyłączą.

Ważne jest wtedy kontrolowanie amunicji i korzystanie z umieszczonych gdzieniegdzie skrzyń z bronią i granatami. Tytan, choć będzie cię wspierał, nie weźmie na siebie zbyt dużego ciężaru walki. Można wręcz powiedzieć, że będziesz zdany sam na siebie. Po udanej walce wskocz na rurę przy ścianie i dostań się do środka mecha.

Idź naprzód, po czym wejdź po ukośnej podłodze na górę, wydostając się tym samym na zewnątrz. Teraz czeka cię pierwsza walka z bossem.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Titanfall 2 - W paszczę otchłani

Zobacz też: Titanfall 2 - Hełmy pilotów: Krew i rdza


Walka z bossem - Kane

Podczas walki z Kanem bardzo ważne na samym początku będzie pozbycie się jego pomocnika w formie mniejszego Tytana. Istotne jest również używanie regularne tarczy ochronnej, gdyż boss ma kilka niebezpiecznych broni. Na szczęście, arena bardzo ułatwia osłanianie się ze względu na obecność wielu filarów i dodatkowego, wyższego poziomu.

Gdy sam oberwiesz w znaczny sposób, zacznij szybko się przemieszczać i licz na to, że chociaż część energii twojego Tytana zregeneruje się, pozwalając na dalszy ciąg walki.

Korzystaj zatem z zastanych osłon, a także wykonuj uniki przed standardowymi atakami przeciwnika. Najwięcej energii bossa pochłonie atak Rdzeniem salwy. Jest to potężny ostrzał, ale regeneruje się naprawdę długi czas, przez co podczas tej walki będziesz mógł z niego skorzystać prawdopodobnie tylko dwa razy.

Te dwa celne strzały, mogą stać się jednak kluczowe dla całej potyczki i przeważą szalę zwycięstwa na twoją stronę. Po udanej walce wysiądź z mecha i zabierz radio z hełmu Kane'a. Po krótkiej chwili misja dobiegnie końca.

Komentarze

More On Titanfall 2

Najnowsze artykuły