Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje gra w świecie Titanfall, ale to podobno nie Titanfall 3

Produkcja jest w fazie prototypowej.

Respawn Entertainment pracuje nad nową grą w uniwersum Titanfall, ale to podobno nie Titanfall 3. Produkcja ma się znajdować w fazie prototypowej, a zajmuje się nią wydzielony, autonomiczny zespół w amerykańskim studiu.

Tak twierdzi Jeff Grubb, dobrze poinformowany dziennikarz serwisu Giant Bomb. Wypowiedź Grubba w ramach podcastu Game Mess Mornings jest komentarzem do niedawnej fali zwolnień i procesu restrukturyzacji w EA, których owocem było między innymi skasowanie strzelanki Respawn Entertainment w świecie Star Wars. Wtedy to właśnie EA stwierdziło, że wspomniane studio zajmie się teraz innymi projektami z ich „bogatej biblioteki marek”.

Problem w tym, że Respawn Entertainment to głównie właśnie Titanfall, Apex Legends i Star Wars Jedi, więc potencjalnych kandydatów nie ma zbyt wielu. Według Grubba, mowa o Titanfall, ale zapewne nie w formie, której spodziewaliby się fani serii.

- Zawsze toczą się rozmowy o Titanfall 3. Ilekroć się temu przyglądam, nie robią Titanfall 3. Po prostu nie robią - wyjaśnia dziennikarz.

Jednocześnie twierdzi, że Respawn ma pewien wewnętrzny zespół, który zajmuje się nową grą w ramach projektu typu skunkworks (co oznacza niezależny oddział firmy odpowiedzialny za eksperymentalne rozwiązania lub tajne projekty). Tytuł wciąż jest w fazie prototypowej.

Titanfall 3 staje się powoli Świętym Graalem graczy, niemal jak Half-Life 3. Co jest z tymi trójkami?

- Na dzień dzisiejszy, o ile rozumiem, jest to „gra Titanfall”, w uniwersum Titanfall. Ale wszyscy, z którymi rozmawiam, mówią: „Nie myśl, że to Titanfall 3, gra z trybem wieloosobowym i kampanią dla jednego gracza”. A ja na to: „Czekaj, to jak to jest, czym jest ta gra?”. Nadal tego nie wiem.

Grubb uważa, że droga, którą podąża Respawn Entertainment, jest niewłaściwa, bo mając na własność tak dobrą markę, zespół powinien zwyczajnie rozszerzyć wspomnianą wyżej grę na pełnoprawne Titanfall 3.

Respawn pracował już nad czymś na wzór Titanfall 3, a mianowicie Titanfall Legends. Miała być to kampania fabularna w Apex Legends. W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że projekt anulowano zanim jeszcze został oficjalnie zapowiedziany.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Titanfall

Xbox One, Xbox 360, PC

Titanfall 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze