Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Titanfall pracują nad strzelanką single-player - raport

Z naciskiem na mobilność postaci.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że twórcy Titanfall ze studia Respawn Entertainment pracują nad strzelanką dla pojedynczego gracza.

O niezapowiedzianej grze pisze Jeff Grubb z serwisu GamesBeat, powołując się na anonimowe źródła. Tajemniczy projekt jest podobno trzecim rozwijanym aktualnie przez zespół - obok Apex Legends i nieujawnionej dotychczas kontynuacji Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Według informatorów dziennikarza, pozycja jest pierwszoosobową strzelanką z ambicją przekształcenia się w wysokobudżetowy tytuł klasy AAA. Twórcom zależy, by postawić na „mobilność” i „styl”, choć nie wiadomo, co to oznacza.

Projekt nie jest związany z serią Titanfall

Grubb zaznacza, że nie jest to kolejna odsłona serii Titanfall. Projekt znajduje się na wczesnym etapie rozwoju - przez co najmniej rok deweloperzy chcą skupić się na tworzeniu prototypu, na bazie którego powstanie finalny produkt. EA przewiduje rzekomo, że gra ukaże się dopiero w 2024 lub 2025 roku.

Dziennikarz przedstawił informacje o tytule, po tym, jak z Respawn Entertainment odszedł dyrektor kreatywny - Mohammad Alavi. W ostatnich miesiącach deweloper miał zajmować się właśnie wspomnianą tajemniczą pozycją.

Studio na razie nie skomentowało doniesień, podobnie jak przedstawiciele EA.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze