Skip to main content

Fani Titanfall liczą na wielką niespodziankę jeszcze w tym tygodniu

I mają ku temu powody.

Studio Respawn Entertainment podjęło się w ostatnich miesiącach kilku nietypowych działań związanych serią Titanfall. Fani cyklu uważają, że twórcy mogą szykować niespodziankę, którą pokażą światu już w najbliższą sobotę.

Termin nie jest przypadkowy, bo dokładnie 28 października 2016 na PC i konsolach PS4 i Xbox One zadebiutował Titanfall 2, czyli ostatnia odsłona cenionej serii o mechach. Jak informuje brytyjski Eurogamer, domysły graczy nie są bezpodstawne. Pewien zaangażowany fan przygotował nawet cały wątek na Reddicie, w którym zebrał wszystkie wiarygodne poszlaki.

Najwięcej nadziei budzi znalezisko jednego z dataminerów, który doszukał się w plikach gry sformułowania „anniversaryprep”, które można raczej bez wątpliwości przełożyć na „przygotowania do rocznicy”. Nie musi to oczywiście oznaczać oficjalnej zapowiedzi wyczekiwanego Titanfall 3, ale najwyraźniej coś jest na rzeczy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że „trójka” była już kiedyś w produkcji, ale prace anulowano na rzecz sieciowego Apex Legends.

Jedną z najważniejszych podstaw do domysłów pozostaje fakt, że jakoś w połowie września Respawn Entertainment postanowiło przypomnieć graczom o serii, dodając do Titanfall 2 nowy tryb rozgrywki oraz aktualizację rozwiązującą problemy z serwerami. Patch usunął też błędy związane z matchmakingiem i rozłączaniem gry w menu głównym, a mecze prywatne w końcu opuściły fazę beta.

Niewykluczone jednak, że działania twórców mogą być powiązane z promocją nowego sezonu Apex Legends. Akcję popularnego battle-royale umieszczono w uniwersum Titanfalla, więc istnieje opcja, że rocznica będzie tak naprawdę poświęcona strzelance, a nie serii o mechach. Pozostaje trzymać kciuki, że przeczucia fanów okażą się trafne, a świętowanie odbędzie się bez większych rozczarowań.

Zobacz także