Skip to main content

Titanfall 3 szybko nie powstanie, ale twórcy nie zapominają o serii

"Kto wie, co przyniesie przyszłość".

Respawn Entertainment ponownie poruszyło temat przyszłości Titanfall. Aktualnie nowa odsłona nie powstaje, ale deweloperzy nie zapominają o cyklu.

Jason Garza, który we wspomnianym studiu odpowiada za kontakt z fanami, w trakcie niedawnego streamu przyznał, że obecnie zespół nie przygotowuje trzeciej części serii z mechami. Jak wyjaśnił, powodem jest fakt, że twórcy pracują nad „zbyt dużą liczbą gier”.

Wypowiedź dewelopera wywołała wśród fanów obawy, że ekipa ostatecznie porzuciła cykl strzelanek. W reakcji przedstawiciele Respawn Entertainment zapewnili na Twitterze, że to nieprawda.

„W przeciwieństwie do tego, o czym niektórzy piszą, Titanfall jest bardzo ważnym elementem naszego DNA. Kto wie, co przyniesie przyszłość...” - napisano w dość tajemniczym wpisie na oficjalnym koncie studia.

Respawn Entertainment koncentruje się na razie na rozwoju Apex Legends - darmowej produkcji typu battle royale w świecie wymienionej serii z mechami - a także nad kontynuacją Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Co jakiś czas pojawiają się nieoficjalne doniesienia, sugerujące, że deweloperzy jednak pracują nad Titanfall 3, ale studio regularnie zaprzecza, podkreślając, że trzecia część obecnie nie powstaje. Sam cykl był debiutanckim projektem zespołu.

Zobacz także