Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA skasowało podobno nowy projekt Titanfall dla pojedynczego gracza

Smutne wieści.

Electronic Arts anulowało podobno niezapowiedziany jeszcze projekt dla pojedynczego gracza, z akcją umieszczoną w popularnym uniwersum strzelanek Titanfall i Apex Legends.

Smutne wieści przekazał Jason Schreier z agencji Bloomberg, powołując się na trzy anonimowe źródła zaznajomione z sytuacją wewnątrz firmy. Warto przypomnieć, że wczoraj informowaliśmy już o skasowaniu Battlefield Mobile i Apex Legends Mobilne, a także o zamknięciu studia Industrial Toys.

Opóźniono także Star Wars Jedi: Ocalały, inną grę studia Respawn Entertainment, które odpowiadało właśnie za skasowany projekt. Wszystko to, w połączeniu z niezbyt optymistycznymi informacjami na temat przychodów amerykańskiego wydawcy, wydaje się wskazywać na pewne kłopoty wewnątrz EA.

Pięćdziesięciu pracowników zajmujących się tytułem zostanie przeniesionych na inne stanowiska lub zwolnionych - dodał Schreier. Gra nosiła nazwę kodową TFL - lub Titanfall Legends. Za prace odpowiadał projektant Mohammad Alavi, który odszedł już jednak na początku ubiegłego roku.

Choć tytułu oficjalnie nie zapowiedziano, to już o nim słyszeliśmy. W styczniu 2022 roku Jeff Grubb ujawnił już, że pozycja jest pierwszoosobową strzelanką z ambicją przekształcenia się w wysokobudżetowy tytuł klasy AAA. Twórcom zależało wtedy rzekomo, by postawić na „mobilność” i „styl”.

Fani nadal muszą czekać więc na powrót Titanfall w formie gry dla pojedynczego gracza. To dość paradoksalna sytuacja, ponieważ obie odsłony serii - zwłaszcza „dwójka” - uważane są niekiedy za jedne z najlepszych strzelanek w historii, jeśli mowa o kampaniach single-player.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Apex Legends

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Titanfall 2

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze