Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - gra w sieci, multiplayer - jak zacząć?

Najważniejsze informacje.

Titanfall 2 to obok Battlefield 1 najważniejsza gra 2016 roku oferująca rozbudowany i bardzo emocjonujący tryb dla wielu graczy. Gra oferuje także kampanię dla pojedynczego gracza, której przebieg wraz z sekretami opisaliśmy na innych stronach poradnika, ale to właśnie rozgrywka sieciowa stanowi rdzeń gry. Pierwsza część bazowała bowiem tylko na multiplayerze.

Potyczki online w Titanfall 2 nie bazują na dużych mapach przeznaczonych dla kilkudziesięciu graczy. Twórcy gry postawili na szybką akcję w ciasnych lokacjach, choć nie oznacza to, że wachlarz naszego poruszania się jest skromny. Rozgrywka jest wielowymiarowa, a to dzięki możliwości biegania po ścianach i wykonywaniu podwójnych skoków.

Jeśli nie miałeś do czynienia z pierwszą częścią gry, sugerujemy rozpoczęcie zabawy od kampanii fabularnej Titanfall 2, która rozpoczyna się misją Tor przeszkód. Poznanie historii Jacka Coopera i jego Tytana, BT-7274, pozwoli ci w szybki i przyjemny sposób poznać podstawowe ruchy i możliwości sterowania postacią. To dobry trening przed rozgrywką w sieci.


Na czym polega gra online

Gra w sieci oferuje nam kilka zróżnicowanych trybów. Zdecydowana większość z nich bazuje jednak na podobnym schemacie, czyli starciu dwóch drużyn piechoty, do których w pewnym momencie dołączają Tytany. Im lepszy będziesz na danym serwerze, tym szybciej otrzymasz możliwość przejęcia sterów wielkiego mecha.

Gwarantuje to niezapomniane przeżycia, gdyż piechota nie może nam zrobić wtedy zbyt wiele, a koncentracja walki przechodzi na Tytany, podczas gdy piloci zajęci są wzajemną eksterminacją lub prowadzeniem wsparcia ogniowego mechom własnej drużyny. Tworzy to znakomitą wielowymiarowość rozgrywki, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W niektórych trybach możemy także używać swoistych ulepszeń lub gadżetów, które opisaliśmy na stronie Wzmocnienia. Są to rozwiązania, które zapewniają dodatkowy balans podczas walki, a także odpowiadają na inne pułapki zastawiane przez drużynę przeciwną. Do większości z nich otrzymasz jednak dostęp dopiero po osiągnięciu konkretnego poziomu.

Przeglądarka serwerów

Dostęp do rozgrywki sieciowej w Titanfall 2 otrzymasz po wybraniu opcji Tryb online w menu głównym gry. Wówczas twoim oczom ukaże się niewielkie menu, w którym dostępne będą następujące opcje:

  • Graj - rozpoczyna wyszukiwanie gry lub wybór trybu zabawy, można też tu zaprosić znajomych do wspólnych potyczek
  • Dostosuj - wybierz pilota oraz Tytana spośród dostępnych schematów, a także dopasuj preferowane wzmocnienie i wejdź do sklepu Origin
  • Identyfikator - zmieniaj sztandar, naszywkę i frakcję oraz sprawdzaj własne statystyki; jest to szczegółowa baza dotycząca twoich zmagań online; masz tu także dostęp do różnych uzbrojeń pilota i Tytana
  • Sieci - odczytuj wiadomości, komunikuj się z innymi graczami i sprawdzaj serwer, z którym jesteś połączony
  • Ustawienia - zmieniaj sterowanie, opcje dźwięku i grafiki, a także otrzymaj dostęp do małej encyklopedii pytań i odpowiedzi dotyczących rozgrywki
Główne okno trybu online.

Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Titanfall 2 - wzmocnienia

- Titanfall 2 - Tytany, uzbrojenie i statystyki

- Titanfall 2 - tryby gry: Wyniszczenie, Łowy

- Titanfall 2 - tryby gry: Obrona umocnień, Do ostatniego Tytana

- Titanfall 2 - tryby gry: Piloci kontra piloci, Koloseum

- Titanfall 2 - tryby gry: Walka o flagę, Każdy na każdego


Jeśli skorzystasz z pierwszej opcji, czyli Graj, a następnie wybierzesz Wyszukaj grę, twoim oczom powinno ukazać się okno, w którym wybierzesz preferowany tryb gry. O tym aspekcie napiszemy jednak w innym rozdziale naszej publikacji. Jeśli jednak zastanawiasz się nad tym, który tryb będzie najłatwiejszy dla początkującego, odpowiadamy szczerze - nie ma takiego.

Wszystkie rodzaje rozgrywki sieciowej są bowiem równie dynamiczne i nieprzewidywalne, że wyciągnięcie spośród nich najprostszego jest prawdopodobnie niemożliwe. Jeśli preferujesz walkę piechotę, wybierz na pewno tryb Piloci kontra piloci, zaś jeśli lubisz klimat Tytanów, na początku możesz zainteresować się Do ostatniego Tytana.

Komentarze

More On Titanfall 2

Najnowsze artykuły