Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - tryby gry: Wyniszczenie, Łowy

Opis dwóch form zabawy w sieci z użyciem Tytanów.

Pierwsza część świetnie przyjętego Titanfalla oferowała tylko rozgrywkę sieciową. Kontynuacja gry oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, jednak głównym rdzeniem zabawy pozostaje wciąż multiplayer. Jeśli nie czujesz się zbyt mocny w sieciowych strzelankach, warto zacząć zabawę w kampanii.

Gdy już zechcesz na poważnie zabrać się za granie w sieci, warto zapoznać się z dostępnymi w produkcji trybami. Gracze, którzy zdążyli poznać pierwszą część, w dużej mierze odnajdą się bardzo szybko. Wiele z form sieciowej zabawy jest bowiem podobna do tych znanych z pierwowzoru.

Warto wspomnieć, że niektóre z trybów nie oferują zabawy z Tytanami, a tylko piechotą. Inne z kolei koncentrują się tylko na wielkich mechach, a jeszcze inne stanowią perfekcyjny balans pomiędzy tymi dwoma sposobami gry. Poniżej znajdziecie krótkie przedstawienie dwóch bardzo popularnych trybów gry w Titanfall 2.

Okno wyboru trybu gry.

Wyniszczenie - podstawowy tryb multiplayer w grze, który polega przede wszystkim na eksterminowaniu drużyny przeciwnej. Obie drużyny są wspomagane przez sztuczną inteligencję pod różnymi postaciami. Są to przeciwnicy łatwiejsi do eksterminacji, ale za likwidowanie ich otrzymujemy mniej punktów.

Nie znaczy to, oczywiście, że powinieneś ignorować zagrożenie sterowane przez komputer i koncentrować się tylko na "żywych" graczach. W wyrównanej walce każdy punkt jest tu na wagę złota, a runda trwa tylko dziesięć minut. Dodatkowo gracze, którzy najlepiej radzą sobie na placu boju, bardzo szybko otrzymają dostęp do zrzutu Tytana.

W tym momencie rozgrywka nabierze zupełnie innego tempa, a kluczowa będzie likwidacja wrogich mechów, za które drużyna otrzyma największą ilość punktów. Istotne będzie też zastawianie pułapek na maszyny wroga. Pojawienie się na mapie Tytanów może diametralnie zmienić oblicze rozgrywki.


Łowy - na pierwszy rzut oka tryb ten wygląda dość podobnie do Wyniszczenia. Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanego runda trwa dziesięć minut, drużyny wspierane są przez sztuczną inteligencję, ale na placu boju ścierają się nie sześcioosobowe, ale pięcioosobowe zespoły.

Wiele z trybów zupełnie zmienia swoje oblicze, gdy do gry wchodzą Tytany.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że nie gramy tu na punkty, ale wirtualne pieniądze. Wygrywa ta drużyna, która szybciej zdobędzie pięć tysięcy dolarów. Pieniądze zdobywasz zabijając przeciwników i wykonując wyświetlane na ekranie zadania, na przykład wyeliminowanie konkretnych celów.

Po dotarciu do końca fali zostaną otwarte banki, do których można dostać się tylko jako pilot. Właśnie tam musimy zdeponować zdobytą gotówkę, lecz w tym czasie możemy być oczywiście zabici przez przeciwnika, który zyska część posiadanej przez nas kwoty.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Titanfall 2 - tryby gry: Obrona umocnień, Do ostatniego Tytana

- Titanfall 2 - tryby gry: Piloci kontra piloci, Koloseum

- Titanfall 2 - tryby gry: Walka o flagę, Każdy na każdego

- Titanfall 2 - gra w sieci, multiplayer - jak zacząć?

- Titanfall 2 - wzmocnienia

- Titanfall 2 - Tytany, uzbrojenie i statystyki


Można więc tu stosować dwie strategie, w zależności od tego, jak wygląda wynik w danej sytuacji. Jeśli zatem twoja drużyna zaczyna zauważalnie przegrywać, warto zastanowić się nad podjęciem polowania na nieprzyjaciół przenoszących duże kwoty pieniędzy, podczas gdy koledzy z zespołu spróbują dostarczyć nieco więcej pieniędzy do twojego banku.

Jest to bardzo intensywny tryb, rozgrywany na mapach o średniej wielkości. Kluczowe może być tu posiadanie zgranego zespołu, który komunikuje się ze sobą za pomocą mikrofonów. Dziesięć minut to czas trwania jednej rundy, ale w jej trakcie szala zwycięstwa może zmieniać swoje położenie nawet kilkukrotnie.

W trybie występuje także epilog, który polega na dotarciu do punktu ewakuacyjnego, jeśli znajdujesz się w drużynie przegranej lub zniszczeniu ewakuującego statku, gdy jesteś po stronie zwycięzców. To swoista walka o honor.

Komentarze

More On Titanfall 2

Najnowsze artykuły