Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titanfall 2 - tryby gry: Obrona umocnień, Do ostatniego Tytana

Opis dwóch form zabawy w sieci z użyciem Tytanów.

Opisywane poniżej dwa tryby rozgrywki sieciowej w Titanfall 2 cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Pierwszy z nich, Obrona umocnień, jest bliźniaczo podobny do trybu Podboju znanego z serii Battlefield. Dlatego właśnie polecamy go dla początkujących, gdyż charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami, nie ograniczającymi jednak masy emocji.

Jeśli jednak tym, co kochasz najbardziej w serii Titanfall, są Tytany, tryb Do ostatniego Tytana ma wielkie szanse, aby stać się twoim ulubionym. Koncentruje się bowiem na walce mechami, a piloci poza swoimi maszynami są tutaj zepchnięci na boczny tor.

Nie oznacza to jednak, że są w ogóle nieistotni. W ostatecznym rozrachunku mogą okazać się przysłowiowym ostatnim gwoździem do trumny nieprzyjacielskiego Tytana. O szczegółach tych dwóch trybów przeczytacie na poniższej strony.

W Obronie umocnień dużo trudniejsza jest obrona punktu, a nie jego przejęcie.

Obrona umocnień - obeznani z trybem Podboju znanego z serii Battlefield poczują się tutaj jak w domu. Cała rozgrywka polega na przejmowaniu i utrzymywaniu kilku wyznaczonych na mapie miejsc. W tym czasie liczone są dla nas punkty. Która drużyna zdobędzie wyznaczoną ilość szybciej, wygrywa.

Każda runda trwa dziesięć minut, a drużyny liczą po maksymalnie sześciu graczy. Do rozgrywki dopuszczone są także Tytany. Przejmowanie punktów trwa szybciej, jeśli w danym rejonie znajduje się więcej graczy z twojej drużyny. Podstawowym błędem, który popełniany jest przez większość graczy, jest trzymanie się jednego punktu na początku zabawy.

Kluczowe jest przejęcie dwóch punktów już po samym starcie gry, dlatego jeśli widzisz, że zawodnicy stoją w miejscu i czekają na przejęcie, od razu ruszaj do kolejnego punktu. Możesz się tam jednak spodziewać wrogiej drużyny. Kluczem do sukcesu w Obronie umocnień jest ciągłe monitorowanie sytuacji w każdym z punktów. Jeśli jedno z miejsc należących do twojej drużyny jest przejmowane, musisz natychmiast się tam udać.

Czasami jednak warto pozostać na dłuższy czas w przejętym punkcie, aby szybko zneutralizować niepożądanego gościa, który zechce przejąć nasze miejsce. Dłuższe pozostawanie w danym punkcie sprawia także, że miejsce jest wzmocnione, przez co ponowne przejęcie go przez przeciwnika potrwa znacznie dłużej.


Do ostatniego Tytana - W tym trybie pierwsze skrzypce grają Tytany. To właśnie za sterami wielkiego mecha rozpoczynasz każdą rundę, która jest ograniczona czasowo do trzech minut. Niemożliwe są za to odrodzenia, a więc gdy zginiesz, musisz czekać na kolejną potyczkę. Drużyna, która wygra większą liczbę rund, zwycięża ogólne rozgrywki w tym trybie.

Przed rozpoczęciem rundy w trybie Do ostatniego Tytana będziesz miał możliwość wglądu w uzbrojenie swoich kompanów.

Na niewielkich arenach ściera się maksymalnie pięć Tytanów, które posiadają uzbrojenie wybrane wcześniej indywidualnie przez graczy. Wygrywa ta drużyna, której ostatni Tytan pozostanie na chodzie. Pomimo dość powolnego tempa poruszania się wielkich maszyn, rozgrywka jest szalenie dynamiczna, głównie dzięki niewielkim mapom.


Spis treści: Titanfall 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Titanfall 2 - tryby gry: Wyniszczenie, Łowy

- Titanfall 2 - tryby gry: Piloci kontra piloci, Koloseum

- Titanfall 2 - tryby gry: Walka o flagę, Każdy na każdego

- Titanfall 2 - gra w sieci, multiplayer - jak zacząć?

- Titanfall 2 - wzmocnienia

- Titanfall 2 - Tytany, uzbrojenie i statystyki


Jednym z ciekawszych elementów w tego typu rozgrywce jest fakt, że wciąż możesz katapultować się z maszyny tuż przed jej zniszczeniem. Zastanawiasz się może, jaki jest w tym sens, gdy na arenie znajdują się prawie same Tytany? Pamiętaj, że celnie rzucony granat we wrogiego mecha, który jest na skraju zniszczenia, może przeważyć szalę zwycięstwa na twoją stronę.

Kolejną cenną uwagą, która może ci się przydać podczas rozgrywki w tym trybie, to unikanie bezpośrednich starć, gdy ostrzeliwują się wzajemnie co najmniej dwuosobowe grupy Tytanów. W takiej sytuacji dużo lepsze może okazać się znalezienie innej ścieżki do centrum wydarzeń i zaatakowanie przeciwnika z flanki.

Read this next